Zamknij
REKLAMA

Porażki KWK Construction Dębów Osielsko z Silesią Rybnik i zwycięstwa z Gepardami Żory

17:24, 23.06.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
KWK Construction Dęby Osielsko - zdjęcie z inauguracji Ekstraligi baseballu w Osielsku - 2019. Fot. Dariusz Stoński

Baseballiści KWK Construction Dęby Osielsko przegrały w sobotę, 22 czerwca, z mistrzem Polski Silesią Rybnik, 3:7 i 6:8. Natomiast w niedzielę, 23 czerwca, łatwo pokonały Gepardy Żory 15:4 (7 r.) i 11:1 (6). Osielszczanie zajęli drugie miejsce w tabeli i w półfinałach fazy play-off (początek 31 sierpnia) zmierzą się z Silesią Rybnik. Mistrzem rundy zasadniczej została Stal Kutno.


KWK Construction Dęby Osielsko - Silesia Rybnik 3:7 i 6:8

Dzięki dwóm zwycięstwom Silesia zapewniła sobie awans do fazy play-off oraz trzecie miejsce w tabeli rundy zasadniczej Ekstraligi. Oznacza to, że (podobnie jak rok temu) w półfinałach play-off KWK Construction Dęby zmierzą się właśnie z Silesią. Osielszczanie już wcześniej zagwarantowali sobie drugą lokatę po rundzie zasadniczej. Pozycję lidera tabeli wywalczyła Stal Kutno, natomiast o ostatnie wolne miejsce w rywalizacji o medale walczyć będą w niedzielę we Wrocławiu Barons Wrocław i Centaury Warszawa.

KWK Construction Dęby Osielsko - Gepardy Żory 15:4 (7 r.) i 11:1 (6)

Młody zespół Gepardów nie stawił gospodarzom większego oporu. Trenerzy Dębów wykorzystali dwumecz z najsłabszą drużyną Ekstraligi do przeglądu kadr. W obu meczach wystąpiło w sumie aż 20 zawodników KWK Construction Dębów. Sensacją dnia był powrót na boisko po kilkuletniej przerwie Pawła Decowskiego, jednego z filarów zespołu, który w 2004 roku wywalczył jedyne (jak dotąd) mistrzostwo Polski seniorów dla UKS Dęby Osielsko.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KampaKampa

1 0

Słuchajcie, kto normalny gra dziś w palanta ??? 09:59, 03.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone