Zamknij

Archersi w finale Topligi 2019 po 34:0 z Vilnius Iron Wolves w półfinale

11:37, 07.07.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W rozegranym w sobotę (6 lipca) na stadionie przy ulicy Słowiańskiej 7 półfinałowym meczu Topligi ESL, bydgoska drużyna futbolu amerykańskiego Archers wysoko pokonała gości z Vilnius Iron Wolves 34:0.

Zwycięstwo nad Vilnius Iron Wolves zapewniło Archersom awans do finału Topligi ESL, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Warszawie.
Łucznicy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. W jednej z pierwszych akcji swoje kolejne punkty w tym sezonie zdobył niezawodny Szymon Płóciennik.  Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty kanadyjski rozgrywający Archers, Luke Zetazate, obsłużył celnym podaniem na przyłożenie najskuteczniejszego odbierającego drużyny w tym roku, Jakuba Kubackiego.

W drugiej kwarcie bydgoscy futboliści nadal prezentowali skuteczne i zróżnicowane akcje, dwukrotnie zdobywając przyłożenia po akcji podaniowej Wojciecha Perza i akcji biegowej Bartosza Wocha. Ta część meczu to także popis defensywy bydgoskiego zespołu, która skutecznie zatrzymywała poczynania litewskich zawodników. Dwoma przechwytami popisali się Marcin Pulc i Michał Kwinta. W drugiej połowie dużo więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali zmiennicy, a ich praca na boisku została ukoronowana kolejnym przyłożeniem po akcji biegowej Bartosza Wocha.

Licznie zgromadzeni na trybunach kibice bydgoskiego zespołu mieli okazję obejrzeć ciekawy i efektowny mecz, ale sztab trenerski i zawodnicy Archers myślami są już przy finałowym starciu z Warsaw Eagles, jedyną drużyną, która do tej pory znalazła sposób na pokonanie bydgoszczan w tym sezonie. Styl i rozmiary półfinałowej wygranej Łuczników pozwalają mieć nadzieję, że i w finale rozgrywek szala zwycięstwa przechyli się na stronę bydgoszczan.Szczegółowy raport punktowy

1 kwarta

  • 7:0 Szymon Płóciennik, przyłożenie po akcji podaniowej Luke'a Zetazate, podwyższenie za 1 punkt Kornel Witkowski
  • 14:0 Jakub Kubacki, przyłożenie po akcji podaniowej Luke'a Zetazate, podwyższenie za 1 punkt Kornel Witkowski


2 kwarta

  • 21:0 Wojciech Perz, przyłożenie po akcji podaniowej Luke'a Zetazate, podwyższenie za 1 punkt Kornel Witkowski
  • Marcin Pulc przechwyt
  • 28:0 Bartosz Woch, przyłożenie po akcji biegowej, podwyższenie za 1 punkt Kornel Witkowski
  • Michał Kwinta przechwyt


4 kwarta

  • 34:0 Bartosz Woch, przyłożenie po akcji biegowej, podwyższenie nieudane
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone