Zamknij

Złoci medaliści mistrzostw świata Mikołaj Burda i Michał Szpakowski powitani kwiatami

18:07, 03.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Mikołaj Burda i Michał Szpakowski. Fot. Jacek Nowacki

W siedzibie klubu Lotto-Bydgostia fetowano dzisiaj sukcesy bydgoskich wioślarzy osiągnięte na mistrzostwach świata w Linzu.

W Lotto-Bydgostia to już niemal tradycja, że dwa lub trzy dni po mistrzostwach świata lub Europy w siedzibie klubu wita się zdobywców medali. Nie inaczej stało się po mistrzostwach świata w Linzu (Austria), które zakończyły się w minioną niedzielę.

Polska reprezentacja wioślarska zakończyła mistrzostwa świata z czterema medalami i sześcioma kwalifikacjami olimpijskimi Tokio 2020.  Dwa medale i trzy kwalifikacje olimpijskie osad są udziałem wioślarek i wioślarzy LOTTO-Bydgostia. Złoty medal wywalczył też wioślarz bydgoskiego Zawiszy.

Złoty medal wywalczyła osada czwórki bez sternika z Mikołajem Burdą  (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz) i Michałem Szpakowskim (Zawisza Bydgoszcz), a brązowy medal dwójka podwójna z udziałem Mateusza Biskupa (Lotto-Bydgostia). Oprócz medalistów kwalifikację olimpijską wywalczyła czwórka podwójna kobiet, w której składzie wiosłowały Monika Chabel, Joanna Dittmann i Maria Wierzbowska (wszystkie Lotto-Bydgostia).

Medaliści i uczestnicy mistrzostw świata wspominali dzisiaj podczas konferencji prasowej w siedzibie Lotto-Bydgostii, jak przygotowywali się do mistrzostw i jak wywalczyli medale. Wszyscy powitani zostali kwiatami.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone