Zamknij

Artego rozgromiło ACS Sepsi w Pucharze Europy

20:27, 07.11.2019 | i
Skomentuj

Koszykarki Artego Bydgoszcz w swoim czwartym meczu w grupie E w EuroCup pokonały na wyjeździe  zespół z Rumuniii - ACS Sepsi 76:50.

W meczu w Sepsi z ACS wyrównana była tylko pierwsza połowa, którą bydgoszczanki wygrały 35:30. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki rozbiły rywalki, wygrywając ją aż 20:2! Podopieczne Tomasza Herkta zaliczyły serię 13:0, a gospodynie pierwsze i jedyne  punkty w tej części meczu zdobyły dopiero w siódmej minucie.

Znakomity występ odnotowała Laura Miskiniene z double-double (24 punkty i 11 zbiórek). W ostatnich 10 minutach meczu bydgoszczanki wyhamowały i do głosu doszły gospodynie.

Artego prowadzi w grupie E, będąc jedyną drużyną bez porażki. Kolejny mecz w Pucharze Europy Artego rozegra w Bydgoszczy 28 listopada z najsłabszym zespołem grupy E - szwedzką drużyną Lulea BBK.

ACS Sepsi - Artego Bydgoszcz 50:76 (16:18, 14:17, 2:20, 18:21)

Punkty dla Artego: Laura Miskiniene 24 (11 zb), Kateryna Rymarenko 15, Elżbieta Międzik 11, Jennifer O'Neill 10, Karolina Poboży 10, Karina Michałek 4, Brianna Kiesel 2, Wiktoria Sobiecch 0.