Artego wygrało z CCC Polkowice 67:62!

18:51, 01.12.2019 | i
Skomentuj
Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 - 1.12.2019. Fot. Jacek Nowacki

W meczu na szczycie w ramach 9. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali aktualnego mistrza Polski CCC Polkowice 67:62.

Koszykarki Artego stoczyły pasjonujący mecz z mistrzyniami Polski i... wygrały. O zwycięstwie bydgoszczanek zadecydowała ich świetna postawa, zwłaszcza w obronie, w pierwszej połowie spotkania. W drugiej kwarcie Artego prowadziło z przewagą nawet 12 punktów (33:21). Znakomity mecz rozegrała Laura Miskiniene, zdobywczyni 20 punktów.

W trzeciej kwarcie polkowiczanki odrobiły część straty, ale w końcowych 10 minutach spotkały się z ripostą gospodyń, które na 52 sek. przed końcem meczu zapewniły sobie bezpieczną przewagę (67:57).

Dzięki zwycięstwu Artego awansowało na 3. miejsce w tabeli, mając identyczny bilans jak CCC (6-2, 14 pkt.). Liderem jest Arka Gdynia, która wygrała dotąd wszystkie 9 spotkań (18 pkt.).

W sobotę, 7 grudnia, w kolejnym ligowym meczu Artego zmierzy się w Gdańsku z ostatnią drużyną w tabeli Uniwersytetem Gdańskim.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 (19:13, 20:17, 13:19, 15:13)

Artego: Laura Miskiniene 20, Kateryna Rymarenko 11, Brianna Kiesel 11, Jennifer O'Neill 10, Elżbieta Międzik 7, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 2.

CCC: Weronika Gajda 19, Danielle Robinson 15, Ana Maria Filip 10, Artemis Spanou 8, Miljana Bojović 6, DeNesha Stallworth 4, Monika Naczk 0.