Zamknij
REKLAMA

Koniec sezonu PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet - 6. miejsce Pałacu, Visła zdegradowana

19:37, 25.03.2020 | i
Skomentuj Pałac Bydgoszcz zajął w sezonie 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet 6. miejsce. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki zdecydował o zakończeniu tegorocznych rozgrywek PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Pałac w sezonie 2019/2020 uplasował się na 6. miejscu w Polsce, a drużyna BKS Visły została zdegradowana do I ligi.

PlusLiga zakończyła sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona została kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymały prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze.

Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zakończyły się po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W tej sytuacji Zarząd PLS zdecydował o przyznaniu tytułu mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona została według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajął 6. miejsce. Drużyna LSK Wisła Warszawa straciła uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole.  Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej 1. Ligi Kobiet, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK.

Visła Bydgoszcz, spadkowicz z PlusLigi sezonu 2019/2020.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz