Zamknij
REKLAMA

25 maja bydgoski start Wiosennych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa

14:01, 11.05.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

W całej Polsce startują Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa. Turniej w Bydgoszczy rozegrany zostanie w trzech różnych kategoriach.

Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa odbywać się będą na trzech poziomach zaawansowania. Najszerszą kategorią jest II liga, w której zagrać może każdy, kto nigdy nie trenował zawodniczo tenisa oraz nie jest trenerem ani instruktorem "białego sportu". Jest również kategoria dla seniorów po 45. roku życia oraz I liga - dla byłych graczy i trenerów tenisa. Po rejestracji na stronie www.polskaligatenisa.pl i odpowiedzeniu na kilka prostych pytań każdy z graczy automatycznie zostanie przyporządkowany do odpowiedniej kategorii. Zapisy na Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa trwają do 23 maja.

W Bydgoszczy rozgrywki toczyć się będą od 25 maja do 14 czerwca na obiektach klubu tenisowego Centrum przy ul. Nowotoruńskiej 8. Co ważne - gracze na kortach spotykają się zawsze jeden na jeden.

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zmieniliśmy nieco sposób rozgrywania turniejów. Wszystko po to, by uczestnicy czuli się bezpiecznie - zapowiada Radosław Gerlach, jeden z organizatorów. - Zamiast organizować turniej w weekend gramy aż trzy tygodnie, a mecze są rozbite na cały tydzień. Dzięki temu gracze spotkają się na korcie tylko we dwójkę - dodaje Gerlach

Rywalizacja toczyć będzie się najpierw w trwającej dwa tygodnie fazie grupowej, gdzie każdy rozegra dwa lub trzy spotkania. Najlepsi gracze z każdej grupy zakwalifikują się do fazy pucharowej, która potrwa do 14 czerwca. Tam stawką będzie awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (28-29.06), gdzie, obok zawrotnej puli nagród, pojawi się też transmisja telewizyjna na żywo.

Zapisy i więcej szczegółów znajdziecie na www.polskaligatenisa.pl.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz