Zamknij
REKLAMA

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk o rządowym wsparciu dla kujawsko-pomorskiego sportu

16:46, 10.06.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

O wielkości rządowego wsparcia dla kujawsko-pomorskiego sportu mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej na murawie stadionu Zawiszy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Na murawie stadionu Zawiszy odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, której tematem był rządowy program "Klub". - Od 2015 roku Ministerstwo Sportu rokrocznie zwiększa nakłady na sport powszechny. W tym roku zaplanowaliśmy 282 miliony złotych wsparcia. Rozstrzygnięty został już konkurs na program "Klub"  – poinformowała minister Danuta Dmowska-Andrzejuk. - W związku z pandemią koronawirusa postanowiliśmy zwiększyć nakłady na ten program po to, by wszystkie złożone wnioski, a jest ich blisko 4900, mogły otrzymać dofinansowanie. Chcieliśmy skierować te środki tam, gdzie sport się zaczyna – dodała i zaznaczyła, że w trudnym dla sportu czasie pandemii, kluby będą mogły cała uzyskaną kwotę dofinansowania przeznaczyć na wynagrodzenia dla trenerów.

Minister Dmowska-Andrzejuk ogłosiła także uruchomienie nowego rządowego programu  Sportowe Wakacje+. Celem programu jest aktywizowanie polskiego społeczeństwa, a środki przeznaczone na ten cel to 10 milionów złotych. Z programu będzie można sfinansować m.in. wyjazdy na obozy sportowe.

Minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber stwierdził, że wsparcie z budżetu centralnego dla kujawsko-pomorskiego sportu w latach 2016-2019 było rekordowe.

- W latach 2016-2019, w samym tylko województwie kujawsko-pomorskim, na infrastrukturę sportową przeznaczonych zostało 113 milionów złotych. To wielka, pozytywna zmiana w porównaniu do tego, co było w poprzednich latach - mówił minister Schreiber i wymienił m.in. 25-milionowe dofinansowanie, jakie przyznano Bydgoszczy na budowę basenu Astorii i propozycję wsparcia kwotą 25 milionów budowy hali na obiektach bydgoskiego Zawiszy.

Za wspieranie sportu w województwie dziękowali wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, poseł Tomasz Latos i prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Krzysztof Bess. - Klub Zawisza od trzech lat jest beneficjentem programu "Klub". Pozwolił nam lepiej zapewnić szkolenie dzieci i młodzieży - stwierdził Bess.

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk potwierdziła, że od 19 czerwca stadiony będą mogły zapełniać się kibicami w 25 procentach pojemności obiektów. Dotyczyć to będzie głównie rozgrywek ligowych piłki nożnej i żużla.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (8)

Wszyscy oniWszyscy oni

10 5

mają swe rączuchny równo do modlitwy złożone. Pewno to pisowski savoir vivre. W rządzie PiS jest 120 osób w randze ministra i wiceministra. Rekord światowy. 17:33, 10.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

fordonfordon

3 4

peowski warchoł!!!! 21:02, 10.06.2020


no cóżno cóż

3 1

PiS niestety - gdy chodzi o Bydgoszcz - także traktuje nas zupełnie tak samo jak Paskudnie Oszukańczy.Ma to swoje zródło w bardzo słabiutkich politykierach lokalnych obu partyjek ( taka ,, siłę,, mają w naszym mieście ) . Proszę policzyć ile pieniędzy załatwili Ojczulek do s-ki z czerwonym prezydentem i bezczelnym marszałeczkiem dla miasteczka za Wisłą.Budowa wielkiego sądu, takiegoż szpitala, setki milionów na mosty, 200 mln na kaprys Ojczulka ( muzeum ? ) i kolejny kaprys 600 mln na ,,nową instytucję filmową,, ( pod kapeluszem min,kultury, który jednocześnie nie ma kasy na jedyną w Regionie uczelnię artystyczną w Bydgoszczy ).Tak wygląda,,zrównoważony rozwój,, ? Nie wszystko można i trzeba tłumaczyć sympatią do danych władz, boć przecież nie tylko o nią chodzi.Dlaczego ponad 350 tys.mieszkańców dostaje baty od rzadzących ? Czy mieszanka komuszo-czarna w toruniu spełnia oczekiwania??? Znowu obłuda i masełkowanie są ważniejsze ??? Fakt mam serdecznie dosyć obecnego,,zarządu miasta,, w wykonaniu tragicznej ekipy esbecko - pełowskiej i różnych byłych, ale żeby az tak nas - niestety - poniżać i lekceważyć ???? obiecując jak zwykle gruszkli na wierzbie !!!! 13:44, 11.06.2020


niezrzeszonyniezrzeszony

9 3

Łukasz Schreiber odkąd zamieszkał w Warszawie to o Bydgoszczy chyba zapomniał? T. Latos ,no cóż jak zwykle całą kadencję przesypia ,budzi się dopiero przed każdymi wyborami? Przykre ,że politycy PO za rządów D. Tuska byli też niezbyt skuteczni ,ruszyło się dopiero gdy szefową została E. Kopacz ale ci z PIS są jeszcze znacznie gorsi. Nawet mając pełnię władzy nie potrafią sobie poradzić z toruńskim marszałkiem P. Całbeckim,czyli doprowadzić do BEZPOŚREDNIEGO wyboru a nie jedynie w Toruniu i okolicy? Nie wspominając o faworyzowaniu starego komucha, kłamczucha, tow. A. Tretyna resortowego
rektora III RP U-topi M-itomani K-apusiowa w sprawie powrotu naszej AMB? 21:48, 10.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

widaćwidać

2 0

obłudnemu - tak,tak - ministrowi szkolnictwa wyższego, prowadzącemu ( jak ostatnio mocno da się zauważyć ) ,,swoją,,politykę, takie czerwone władze odpowiadają.Jego tragiczna ,,reforma,, szkół wyższych daje zbyt wiele do myślenia.Zaś jedyne tak ,,kombinacyjne POłączenie,, uczelni o różnych profilach i znajdujących się w innych miastach to kolejne ( niestety z udziałem Bydgoszczy będącej solą w oku pewnej grupy pożal sie Boże polityków 0 kuriozum.Pytam się dlaczego stajemy się ludem niewolniczym, nie majacym praw takich jakie przysługują innym.Nawet w,,telewizji państwowej,, nie istniejemy na mapie pogody.No nie ma nas, albo być nie powinno ? Bardzo zle to świadczy o,,dobrej zmianie,,.A może nie jest ona taka dobra ? Dla Bydgoszczy niestety taką nie jest i pewnie nie chodzi tylko o władzę rodem z PO, bo w wielu innych miastach mimo takiego stanu rzeczy oni nie cierpią tak jak my.DLACZEGO ????? 13:55, 11.06.2020


Sportowiec Sportowiec

6 3

Boże widzisz i nie grzmisz... Mina K.Bess z Zawiszy mówi wszystko. 00:03, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bon1000 tak Bon1000 tak

2 1

Jak było, o co tu chodzi, znowu dla dzieci, zróbcie coś. My też pracujemy i płacimy podatki, to nie sprawiedliwe dla dzieci. Pierwsza wersja była bardziej sprawiedliwa, 1000zldo 4500 brutto 14:28, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WosWos

2 0

A kiedyś śmiali się z Muchy . Teraz to dopiero pani dno !!! 13:25, 16.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA