Zamknij
REKLAMA

Enea Astoria skompletowała skład na sezon 2020/2021

19:58, 16.06.2020 | i
Skomentuj Fot. Enea Astoria
REKLAMA

Enea Astoria Bydgoszcz skompletowała skład na najbliższy sezon w Energa Basket Lidze. Jako ostatni do drużyny trenera Artura Gronka dołączył center Markus Loncar, który podpisał z bydgoskim klubem umowę na dwa lata.

Pięciu nowych graczy dołączyło do zespołu Artura Gronka. W miejsce AJ Waltona przyszedł Amerykanin Corey Sanders, Adama Kempa zastąpił bośniacki center Markus Loncar, Mateusza Zębskiego, który postanowił podpisać nowy kontrakt w Szczecinie zastąpi Jakub Nizioł, a w rotacji zamiast Michała Nowakowskiego zobaczymy chorwackiego skrzydłowego Tomislava Gabricia. Kris Clyburn postanowił udać się do Mińska, aby tam powalczyć w o wiele silniejszej lidze VTB.

Zawodnicy, którzy są już w Bydgoszczy i trenują indywidualnie pod okiem sztabu szkoleniowego Artura Gronka, Marka Popiołka oraz Grzegorza Skiby to: Michał Krasuski, Michał Aleksandrowicz, Michał Chyliński, Wiktor Rajewicz, Jakub Nizioł, Dorian Szyttenholm, Paweł Kopycki oraz Łukasz Frąckiewicz. Do indywidualnych treningów dołączą również Marcin Nowakowski, Adrian Sobkowiak i jeden zawodnik z zespołu juniora prowadzonego przez trenera Macieja Kulczyka i Jakuba Dłuskiego.

- Myślę, że skończyliśmy budować skład tak samo szybko jak w zeszłym sezonie. Wierze, że ta drużyna będzie funkcjonowała tak jak Enea Astoria Bydgoszcz z sezonu 2019/2020. Są to zawodnicy, których chcieliśmy i z którymi rozmawialiśmy. Cieszymy się, że ta pierwsza koncepcja składu, którą wspólnie stworzyliśmy z trenerem Arturem Gronkiem została zrealizowana. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów w pełnym składzie i pierwszych spotkań pod koniec sierpnia - mówi prezes klubu Bartłomiej Dzedzej.

Enea Astoria jest pierwszym zespołem, któremu udało się skompletować skład na nadchodzący sezon. - Na pewno mieliśmy sporo czasu żeby wszystko sobie poukładać. Cieszę się, że zawodnicy których wybraliśmy zdecydowali się na współpracę z naszym klubem i zdecydowali się na to aby grać w naszej drużynie. Tak naprawdę wszystko poukładało się po naszej myśli - ocenia trener Artur Gronek:

Kibice zadają sobie pytanie, czy to będzie ta sama Enea Astoria co w poprzednim sezonie. - Myślę, że żaden sezon nie jest taki sam, natomiast myślę, że zbudowaliśmy drużynę, żeby styl był podobny do tego, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Oczywiście muszą być małe zmiany ze względu na to, że część zespołu została zmieniona, ale będziemy się charakteryzowali tym, że będziemy ciężko pracować i będziemy zespołem z którym każdy będzie musiał się liczyć - zapewnia Artur Gronek.

Skład Enei Astorii:

  • PG: Corey Sanders / Marcin Nowakowski / Wiktor Rajewicz
  • SG: Michał Chyliński / Michał Aleksandrowicz / Adrian Sobkowiak
  • SF: Jakub Nizioł / Michał Krasuski
  • PF: Tomislav Gabrić / Dorian Szyttenholm / Paweł Kopycki
  • C: Markus Loncar / Łukasz Frąckiewicz

Rozpoczęcie przygotowań zespołowych przewidziane jest na 6 lipca.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz