Zamknij
REKLAMA

2. Memoriał Ireny Szewińskiej za dwa tygodnie

21:00, 03.08.2020 | i
Skomentuj Fot. Paweł Skraba
REKLAMA

2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy zapowiada się pasjonująco. Impreza na stadionie Zawiszy odbędzie się 19 sierpnia, czyli za niewiele ponad dwa tygodnie.

To będzie pierwsza z dwóch wielkich imprez lekkoatletycznych w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim, bo dziewięć dni po 2. Memoriale Ireny Szewińskiej, we Włocławku odbędą się 96. PZLA Mistrzostwa Polski. – Trwająca wciąż pandemia koronawirusa sprawia, że rozmowy z zawodnikami zagranicznymi są bardzo trudne, ale już mamy kilku potwierdzonych, a o następnych walczymy. Jestem dobrej myśli i liczę, że jeszcze kilka znaczących w świecie lekkiej atletyki nazwisk uda się pozyskać – informuje Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor memoriału.

Kogo zobaczymy na stadionie Zawiszy? Na pewno polską czołówkę biegu na 400 metrów kobiet, czyli Justynę Święty-Ersetic, Igę Baumgart-Witan Małgorzatę Hołub-Kowalik i Annę Kiełbasińską, Sofię Ennaoui, Joannę Jóźwik i Angelikę Cichocką na 800 metrów, najlepszą polską sprinterkę Ewę Swobodę, czy w skoku wzwyż Kamilę Lićwinko. Z kolei wśród mężczyzn na stadionie Zawiszy pojawią się m.in. znakomici skoczkowie o tyczce Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, oszczepnik Marcin Krukowski, kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, czy Adam Kszczot, który pobiegnie na dystansie 800 metrów.

Spośród zagranicznych zawodników udało  się potwierdzić udział m.in. czwartego zawodnika konkursu skoku o tyczce ostatnich mistrzostw świata Niemca Bo Kandę Lita Baehre, litewskiego oszczepnika Edisa Matuseviciusa, który może poszczycić się rekordem życiowym 89.17 m, czy szybkiego Kenijczyka Collinsa Kipruto, startującego na dystansie 800 metrów. Z kolei w konkursie pchnięcia kulą wystartują dwaj mocni obcokrajowcy – Niemiec David Storl i Chorwat Filip Mihaljević, a w biegu kobiet na 100 metrów wystartują Szwajcarka Ajla Del Ponte i Niemka Rebekka Haase, które mają w tym roku dwa najlepsze wyniki na listach europejskich.

Ukoronowaniem imprezy, która drugi raz z rzędu odbędzie się w Bydgoszczy – władze miasta już zadeklarowały, że chcą gościć memoriał także w następnych latach – będzie próba pobicia rekordu Polski na 2000 metrów przez Marcina Lewandowskiego, specjalisty od biegów na 800 i 1500 metrów.

Wynik na tym dystansie od wielu lat nie był jest poprawiany, a ja mam ochotę to zrobić. Ten bieg będzie ostatnią konkurencją zawodów i mam nadzieję, że uda mi się efektownie zakończyć Memoriał Ireny Szewińskiej – zapowiada Lewandowski.

Lekkoatleci bardzo liczą na doping publiczności. Sprzedaż biletów – w portalu ticketmaster.pl – już się rozpoczęła. Według obecnych ograniczeń Ministerstwa Zdrowia na stadionie może zasiąść około dziesięciu tysięcy kibiców. Ceny biletów są niewysokie – wejściówka normalna kosztuje, w zależności od wybranego miejsca, od 10 do 20 złotych. Bilety ulgowe są o połowę niższe, a prawo wejścia na sektor VIP kosztuje 70 zł. Podobnie, jak w ubiegłym roku organizatorzy memoriału zapraszają kibiców do rejestracji klubów kibica. Każda zarejestrowana grupa na stronie internetowej www. bydgoszczcup.pl otrzyma możliwość darmowego wstępu na zawody.

Sponsorem generalnym 2. Memoriału Ireny Szewińskiej jest firma Anwil S.A., a organizację zawodów wsparły także m.in. samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i miasto Bydgoszcz. Podczas II 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy promowane będą Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Toruniu.

Zdjęcia: Paweł Skraba

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZawiszaninZawiszanin

2 0

Zobaczymy sport na dobrym światowym poziomie. Żal, że tak rzadko lekkoatletyka pojawia się na stadionie historycznego lekkoatletycznego Wunderteamu Zawiszy! 13:14, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz