Zamknij

Enea Astoria rozbiła Stal w Ostrowie Wielkopolskim

19:42, 14.11.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)

W meczu 13. kolejki Tauron Basket Ligi Enea Astoria pokonała w Ostrowie Wielkopolskim Stal 86:78.

Mecz Astorii ze Stalą był inauguracją nowoczesnej Areny Ostrów - nowoczesnej hali sportowej. Nie wypadła ona dla gospodarzy pozytywnie pod względem sportowym. Bydgoszczanie rozegrali bardzo dobry mecz i wygrali z faworyzowaną Stalą. Gospodarze przegrali pierwszy mecz we własnej hali, mając wcześniej na koncie siedem wygranych z rzędu.

Po 10 minutach gry gospodarze prowadzili różnicą 10 punktów.  Jednak w drugiej kwarcie Enea Astoria przystąpiła do odrabiania straty. Skutecznie, bo w samej jej końcówce, po trójce Gabricia drużyna Artura Gronka wyszła na prowadzenie - 43:42.

W trzeciej kwarcie bydgoszczanie dominowali niepodzielnie.  Po 30 minutach, dzięki najlepszemu zawodnikowi meczu Coreyowi Sandersowi (21 punktów, 5 zbiórek i 9 asyst), prowadzenie Astorii wzrosło do 70:57. Takiej przewagi bydgoszczanie nie zmarnowali w IV kwarcie i wygrali mecz.

Astoria po kolejnym zwycięstwie pnie się w tabeli. Awansowała na 6. miejsce!

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Astoria Bydgoszcz 78:86 (27:17, 15:26, 15:27, 21:16)

Arged BMSlam Stal: Jakub Garbacz 30, Josip Sobin 14, Chris Smith 13, Taurean Green 7, Marcin Dymała 4, Shawn King 3, Szymon Ryżek 2, Marcin Pławucki 2.

Enea Astoria: Corey Sanders 21, Markus Loncar 15, Jakub Nizioł 13, Tomislav Gabrić 13, Michał Chyliński 12, Łukasz Frąckiewicz 6, Michał Aleksandrowicz 4, Michał Krasuski 2, Adrian Sobkowiak 0, Dorian Szyttenholm 0.