Zamknij

Derby dla Enea Astorii. Polski Cukier pokonany 98:92!

22:43, 08.01.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)

W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszczy wygrała derbowe spotkanie z Polskim Cukrem Toruń 98:92.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie (26:24 dla gospodarzy) ofensywna gra Astorii przyniosła powodzenie w drugich dziesięciu minutach meczu. Punkty Pauliusa Dambrauskasa i Tomislava Gabricia wyprowadziły gospodarzy na 12-punktowe prowadzenie. Po pierwszej połowie ekipa trenera Artura Gronka prowadziła 55:43.

Torunianie na początku trzeciej kwarty rzucili się do odrabiania strat. Po 30 minutach było 74:73 dla Astorii, co zapowiadało ogromne emocje w ostatnich 10 minutach meczu. W niej bydgoszczanie zatrzymali ofensywne poczynania torunian, a celne trafienia Sandersa i Dambrauskasa zapewniły Astorii zwycięstwo.

Najlepszym graczem gospodarzy po kilku słabszych wcześniejszych meczach był Corey Sanders (25 punktów, 9 asyst i i 7 zbiórek).

Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń  98:92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19)

Enea Astoria: Corey Sanders 25, Paulius Dambrauskas 17, Michał Chyliński 14, Tomislav Gabrić 13, Adrian Bogucki 12, Jakub Nizioł 10, Michał Krasuski 5, Michał Aleksandrowicz 2.

Polski Cukier: Donovan Jackson 21, Damian Kulig 21, Obie Trotter 14, Bartosz Diduszko 13, Carlton Bragg 9, Aaron Cel 8, Keyshawn Woods 6, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0.