Zamknij

Astoria otwarta też dla pływaków z bydgoskich klubów

22:34, 17.01.2021 | ech
Skomentuj 50-metrowy basen Astorii. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Zostaliśmy zaalarmowani, że pływacy bydgoskich klubów nie mogą trenować na olimpijskim basenie Astorii, podczas gdy zawodnicy klubów spoza naszego miasta nie mają z tym problemów. Rzecznik miejskiej spółki Bydgoskie Obiekty Sportowe poinformował nas, że od tego tygodnia problemów ze wstępem na 50-metrowy basen przygotowujący się do olimpijskiego sezonu bydgoscy pływacy mieć już nie będą.

"Jestem zawodnikiem jednego z dwóch największych bydgoskich klubów pływackich, wielokrotnym medalistą MP. Piszę w karygodnej sprawie, która dzieje się w naszym mieście. Czyli wpuszczanie klubów spoza Bydgoszczy, z miast takich jak Warszawa czy Poznań na świeżo wybudowany 50-metrowy  basen, a niedopuszczaniu do niego zawodników z naszego miasta" - napisał do naszej redakcji w czwartek,14 stycznia, rozżalony bydgoski pływak, informując, że w dwóch największych klubach w Bydgoszczy (tj. MUKS Piętnastka Bydgoszcz, MKS Astoria Bydgoszcz) trenuje m.in. kilkunastu młodych pływaków w wieku 17 - 22 lata, którzy mają na koncie tytuły mistrzów Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów oraz że reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych. "Wszyscy ci zawodnicy mają możliwość walki o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata juniorów, mistrzostwa Europy juniorów i wiele innych niższych rangą" - napisał do redakcji bydgoszcz24.pl i dodał, że  w roku olimpijskim główne zawody w Polsce czyli mistrzostwa Polski seniorów będą kwalifikacją olimpijską oraz na wszystkie zawody międzynarodowe rozpoczną się już pod koniec kwietnia i czasu na przygotowania nie zostało już dużo. Tymczasem od nowego roku muszą trenować na basenach osiedlowych, wstęp na Astorię jest dla nich zamknięty, a dla przykładu pływacy z Gim-92 Ursynów Warszawa, mogli korzystać z pełnowymiarowego bydgoskiego basenu.

O tym nierównym potraktowaniu zawodników spoza Bydgoszczy i naszego miasta poinformowaliśmy Urząd Miasta i miejską spółkę Bydgoskie Obiekty Sportowe, zarządzającą basenem  Astoria.

Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez spółki Bydgoskie Obiekty Sportowe, poinformował nas, że "zgodnie z obostrzeniami z 21.12.2020 r., z pływalni na terenie Polski skorzystać mogą wyłącznie członkowie kadry narodowej wskazani przez Polski Związek Pływacki" i że w tej grupie "są również zawodnicy bydgoskich klubów, dzięki temu również oni mają możliwość skorzystania z pływalni".

"Pierwsze grupy w tym roku pojawią się na Astorii już w przyszłym tygodniu"  - poinformował nas w piątek, 15 stycznia. Paweł Kowalski zaznaczył, że "młodzi bydgoscy pływacy mieli możliwość skorzystania z obiektu już pod koniec 2020 roku, przygotowując się do mistrzostw Polski (zdobywając tam kilkanaście medali)".

Paweł Kowalski dodał też, że z grup zewnętrznych, na basen Astorii zaproszona została również kadra narodowa w pływaniu synchronicznym oraz kadra narodowa piłkarzy wodnych do lat 15.

Bydgoscy pływacy po przekazaniu im tych wyjaśnień, odetchnęli.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%