Zamknij

Bydgoszczanie awansowali do Bilardowej Ekstraklasy! Pierwsze mecze już w marcu

17:25, 03.03.2021 | i
Skomentuj
REKLAMA

Drużyna TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz awansowała do Bilardowej Ekstraklasy. Bydgoszczanie walkę o tytuł Mistrza Polski w pool bilardzie rozpoczną w Kielcach w dniach 12-14 marca.

W przeciwieństwie do snookera, którego transmisje telewizyjne biją rekordy popularności, pool bilard jest aktywnie uprawianą dyscypliną sportu i dynamicznie rozwija się w całym kraju. W Polskiej Lidze Bilardowej rywalizuje ponad 60 drużyn w 3 klasach rozgrywkowych (Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga), a w Polskim Związku Bilardowym zrzeszonych jest 3000 zawodników z licencją.

W naszym regionie największe sukcesy odnosi drużyna z Bydgoszczy, gdzie od ponad 10 lat istnieje profesjonalna sala bilardowa, a w 2016 roku zawodnicy zarejestrowali stowarzyszenie „Klub Sportowy Bilard-Sport-Bydgoszcz”, który występował w 2 lidze.

Przełomowym okresem był sezon 2020, w którym zespół brał udział w rozgrywkach 1 ligi jako beniaminek. - Realnym celem przed sezonem była walka o utrzymanie, aby po jednym sezonie nie powrócić do grona drugoligowców, tymczasem równa gra wszystkich bilardzistów naszej drużyny zaowocowała trzecim miejscem w tabeli. Dzięki temu wywalczyliśmy historyczny awans do Bilardowej Ekstraklasy – podsumował Igor Luliński, kapitan drużyny BSB Maximus,indywidualny wicemistrz Polski amatorów. - Lepszego prezentu na 10-lecie istnienia klubu bilardowego MAXIMUS w Bydgoszczy nie mogłem sobie wymarzyć – stwierdził Bartosz Czapski, jeden z filarów drużyny, indywidualny mistrz Polski seniorów, a na co dzień menedżer klubu.

Bilardowa Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa w kraju. Rozgrywki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski toczą się w odmianę 9-bil. Bile muszą być wbijane do łuz w kolejności wg numerów. To znacznie trudniejsza gra niż klasyczna „ósemka”, a dodatkowo zawodnicy rywalizują w parach. - Bydgoscy bilardziści są właśnie na ostatnim etapie przygotowań do pierwszego zjazdu, który odbędzie się w dniach 12-14 marca w Kielcach. Na szczęście w lutym poluzowano obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i licencjonowani zawodnicy mogli powrócić do wspólnych treningów. W ostatnich dniach udało nam się również pozyskać sponsora tytularnego,co pozwoli bilardzistom skupić się w 100% na grze – cieszy się Filip Biesek, prezes klubu.

W pierwszym meczu ekstraklasy drużyna TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz zmierzy się z obrońcą tytułu Nosanem Kielce. Dzień później bydgoscy bilardziści rozegrają pojedynek z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%