Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Szachach w Bydgoszczy

18:15, 28.04.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W auli Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 20 rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Polski w Szachach.

Niezwykle uroczyście rozpoczęły się dzisiaj w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski w Szachach 2021. W ramach turnieju rozegrane zostaną  LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach oraz PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Zmierzy się w nich 26 finalistów: 10 najlepszych polskich zawodniczek i 16 najlepszych zawodników. Turniej męski rozegrany zostanie w systemie pucharowym, a kobiecy - w systemie każda z każdą. Mistrzostwa rozegrane zostaną w hotelu Holiday Inn. Walkę na szachownicy o mistrzowskie tytuły i nagrody łącznej wartości 300 tys. zł będzie można śledzić na stronie Polskiego Związku Szachowego. Mistrzostwa potrwają do 8 maja.

Mistrzostwa Polski w Szachach odbywają się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. W inauguracji udział wzięli m.in. minister Łukasz Schreiber i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W auli Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 20 po prezentacji uczestników mistrzostw odbyła się  Gala Hetmanów, czyli coroczne uhonorowanie zasłużonych dla polskich szachów osób z całego kraju, w 11 kategoriach. Odbył się też nieoficjalny turniej szachów superbłyskawicznych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%