Zamknij

Kadra Polski na żużlu z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem trenuje w Bydgoszczy

14:36, 11.05.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj w Bydgoszczy rozpoczęło  się zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski. Celem kadrowiczów jest złoty medal Speedway of Nations

Konferencja prasowa na murawie stadionu Polonii rozpoczęła we wtorek, 11 maja, zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski. Kadrowicze spotykają się na trzydniowym obozie, by potrenować, wypełnić obowiązki marketingowe oraz wziąć udział w wykładach POLADA.

- Bardzo się cieszymy, że spotykamy się w pięknym słońcu w Bydgoszczy. To naprawdę dobry moment na to, żeby potrenować i  scalić kadrę. Po raz pierwszy w pełni za zgrupowanie odpowiada Rafał Dobrucki, więc życzę mu na początku drogi oczywiście wszystkiego najlepszego – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Zgrupowanie potrwa do czwartku, a zawodnicy przyjechali na trening w konfiguracji: seniorzy – juniorzy. W Bydgoszczy pojawiła się  też ekipa techniczna, dzięki której zawodnicy będą mogli dokładnie sprawdzić osiągi swoich motocykli. - Będziemy korzystać z telemetrii, aby jeszcze bardziej sprawdzić swoje motocykle, ustawienia. Chcemy jak najlepiej przepracować ten czas, w którym zarówno seniorzy, jak i juniorzy będą mogli pojeździć i zapoznać się z atmosferą panującą w kadrze Polski – dodał Rafał Dobrucki, trener żużlowej reprezentacji Polski.

Fenomenalny początek sezonu sprawił, że Bartosz Zmarzlik znów jest na ustach wszystkich kibiców speedwaya. Dwukrotny mistrz świata został też zapytany o sprawy prywatne. - Moje życie trochę się zmieniło ostatnimi czasy. Urodził mi się syn, więc jest zupełnie inaczej, ale absolutnie nie przeszkodziło mi to w przygotowaniu do sezonu – wręcz przeciwnie, jest jeszcze lepiej – powiedział Bartosz Zmarzlik.

- Wracam do kadry po roku przerwy i jestem z tego bardzo zadowolony. Liczę naprawdę na owocne zgrupowanie i mam nadzieję, że sobie troszeczkę pojeździmy, potrenujemy i że będzie niezły fun – dodał Maciej Janowski. Piotr Pawlicki, dla którego zgrupowanie jest również powrotem do kadry miał uwagi do młodych kadrowiczów. - Czasami się zastanawiam, czy to młodzi zawodnicy nie powinni mi czegoś podpowiedzieć, abym lepiej startował, ale tak już na serio, to na pewno dobrze, że się pokażą na kadrze, poznają atmosferę i to zaprocentuje w przyszłości – podsumował Pawlicki

Warto podkreślić, że sponsorem kadry Polski została firma Orlen, która w 2021 roku będzie wspierać biało–czerwonych w walce o złoty medal Speedway of Nations

Kadrowiczów ugości Hotel Mercure – Bydgoszcz Sepia. Czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta Bydgoszczy w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Nova, Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej.

Zgrupowanie potrwa trzy dni i weźmie w nim udział aż 22 zawodników.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%