Zamknij

1 czerwca start Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy

18:10, 31.05.2021 | i
Skomentuj Fot. Bartłomiej Zborowski
REKLAMA

Blisko 700 zawodników z 44 krajów weźmie udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które rozpoczną się we wtorek, 1 czerwca,  w Bydgoszczy. Wśród nich będzie 78-osobowa reprezentacja Polski, która bronić będzie zwycięstwa w klasyfikacji medalowej sprzed trzech lat. Mistrzostwa zakończą się w sobotę.

To będzie siedemnasta edycja mistrzostw, a zawodnicy będą rywalizować w 86 konkurencjach biegowych, 20 skokowych i 58 rzutowych. Bydgoska impreza będzie największą tego typu w historii mistrzostw Europy dla sportowców z niepełnosprawnościami. To też największa impreza w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Zawodnicy od kilku dni zjeżdżają do Bydgoszczy, a największa grupa przyjechała w niedzielę. Z radością witamy wszystkich uczestników, bo najważniejszą wiadomością jest ta, iż możemy powoli wracać do normalności. Z rocznym opóźnieniem, ale mamy wreszcie nasze sportowe wielkie święto – informuje Marcel Jarosławski, dyrektor generalny Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Impreza odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym, a organizatorzy nie zdecydowali się na wpuszczenie publiczności na trybuny.

Reprezentacja Polski trzy lata temu w Berlinie zdobyła aż 61 medali, w tym 26 złotych, wygrywając klasyfikację medalową. – Tym sukcesem zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ale liczymy, że naszym zawodnikom uda się temu sprostać. Polska reprezentacja w Bydgoszczy będzie bardzo mocna, a w składzie mamy wielu naprawdę wybitnych zawodników. Nie brakuje w niej mistrzów i medalistów igrzysk paraolimpijskich – mówi Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start.

Dla mnie będą to bardzo szczególne mistrzostwa, bo rywalizować o medale mistrzostw Europy w swoim rodzinnym mieście to wielka sprawa. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko, by obronić złoto z Berlina – zapowiada Tomasz Pauliński, kulomiot, rodowity bydgoszczanin.

Każdego dnia Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy Bydgoszcz 2021 zawodnicy będą rywalizować w dwóch sesjach – porannej i popołudniowej. Zmagania będą rozpoczynać się na stadionie Zawiszy o godz. 10 i 17.30.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%