Zamknij

Bydgoski terytorials poleciał do Tokio. Będzie sędzią na olimpiadzie!

08.07, 20.07.2021 i
Skomentuj St. chor. sztabowy Jacek Zawadzki, terytorials z Bydgoszczy, sędzia na igrzyskach w Tokio
REKLAMA

St. chor. szt. Jacek Zawadzki, na co dzień żołnierz zawodowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, poleciał na olimpiadę do Tokio, gdzie będzie sędziować rywalizację najlepszych na świecie ciężarowców.

Jacek Zawadzki od zawsze związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale mistrzostw Polski, Europy i świata. Od 1997 jest sędzią.

W 2002 roku został sędzią międzynarodowym II kategorii, a od 2008 roku jest sędzią pierwszej kategorii. Do tej pory sędziował na około 30 imprezach rangi mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Jest sędzią klasy międzynarodowej IWF (International Weightlifting Federation). Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery arbitra będzie sędziowanie olimpijskich zawodów w Tokio.

Wczoraj (19.07) poleciał do Japonii, gdzie będzie sędzią zmagań w podnoszeniu ciężarów na zawodach, które są marzeniem i ukoronowaniem wysiłków każdego sportowca. Po zameldowaniu się w Tokio dowie się, jaką sędziowską rolę przyjdzie mu pełnić. Może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, sędzią technicznym lub timekeeperem. Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów. Zmagania w podnoszeniu ciężarów podczas tegorocznych IO potrwają od 23 lipca do 5 sierpnia.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%