Zamknij

Dorian Szyttenholm kończy karierę sportową. Pożegnanie na meczu ligowym

17:59, 21.07.2021 | i
Skomentuj Dorian Szyttenholm kończy karierę sportową. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dorian Szyttenholm zakomunikował dzisiaj podczas konferencji prasowej, że kończy karierę sportową.

- Chciałbym zakomunikować, że kończę karierę koszykarską i odwieszam buty na kołek - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej w hali Arena w Bydgoszczy Dorian Szyttenholm. - Zostawiam klub w dobrym miejscu i w dobrych rękach - dodał Szyttenholm i przypomniał, że 17 lat reprezentował Astorię.

Karierę zawodniczą Szyttenholma przypomniał prezes klubu Bartłomiej Dzedzej.  Szyttenholm grał w drużynie Astorii przez 17 sezonów, w tym 14 sezonów z rzędu. Rozegrał ponad 400 meczów ligowych. - Takich zawodników już nie ma. Takich graczy już nie będziemy mieli. Dla mnie był to ogromny zaszczyt móc odbudowywać ten klub, móc rozwijać ten klub, mając takiego gracza - zaświadczył Dzedzej i podkreślił, że Szyttenholm był wzorem postępowania, pokazywał na co dzień, jak poświęcać się dla Astorii.

Prezes Bartłomiej Dzedzej zapowiedział, że pożegnanie zawodnika Astorii Doriana Szyttenholma nastąpi na jednym z najbliższych meczów ligowych. - Wtedy wspólnie z kibicami oddamy ci hołd - powiedział Dzedzej.

Wiceprezes klubu Jacek Borkowski przypomniał, że Szyttenholm był w 2007 roku, przy odbudowie drużyny, pierwszym wyborem do jej składu. - Od niego rozpoczęła się odbudowa Astorii - podkreślił Borkowski.

Dorian Szyttenholm dalej będzie pracować dla klubu. - Wykorzystamy jego doświadczenie. Być może wychowa swojego następcę. To jest prawdziwa legenda naszej Astorii - powiedział Borkowski.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%