Zamknij
REKLAMA

Gala Sportu z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy

08:25, 11.09.2021 | i
Skomentuj Gala Sportu z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się w piątek, 10 września, Gala Sportu z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy.

Minister Łukasz Schreiber i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy wręczyli  olimpijczykom z minionych dekad „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, nadane przez Prezesa Rady Ministrów. Medale otrzymali: Miłosz Bernatajtys, Dariusz Białkowski, Bartłomiej Bartnicki, Monika Chabel, Marian Drażdżewski, Ryszard Kubiak, Zbigniew Leszczyński, Marek Leśniewski, Andrzej Maciejewski, Alfons Niklas, Bartłomiej Pawełczak, Daniela Pilecka-Lewicka, Beata Rosolska, Robert Sycz, Andrzej Szajna, Krzysztof Zieliński.

- Jest tutaj dziś wielu wspaniałych zawodników i trenerów, którzy rozsławiali nasz region. Oprócz tych 35 medali wywalczonych przez sportowców z województwa kujawsko-pomorskiego jest też przecież wiele wspaniałych klubów i zawodników reprezentujących kraj nie tylko na igrzyskach olimpijskich, ale też na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy. Dlatego wszystkim z państwa chciałem się nisko pokłonić i przekazać serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności ze strony prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego, a także od siebie za całą radość, którą dostarczacie, dostarczaliście, a część z państwa jeszcze będzie dostarczać – mówił podczas spotkania minister Łukasz Schreiber.

- Ostatnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio to pięć medali dla naszego regionu, ale nie wymieniam dzisiaj nikogo w sposób szczególny, bo wszyscy medaliści, wszyscy uczestnicy, działacze, trenerzy, którzy przyczynili się do sukcesów kujawsko-pomorskich sportowców, zasługują na brawa i gratulacje. Nie zapominamy też, że są wśród nas także sportowcy niepełnosprawni i to również jest bardzo mocny punkt kujawsko-pomorskiego sportu. Chciałbym im serdecznie podziękować, ponieważ dla nich to zmagania podwójne. Podziękowania także dla Kujawsko-Pomorskiej Rady Olimpijskiej na czele z panem prezesem Krzysztofem Zielińskim za to, że bardzo wspierają wszystkie dyscypliny sportu w naszym regionie i dzięki temu możemy świętować te sukces – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Cieszymy się, że jako Rada Olimpijska możemy się włączyć w obchody stulecia powrotu kujawsko-pomorskiego regionu do Polski. Mam nadzieję, że dzisiejsze wyróżnienie dla wszystkich zawodników, sportowców i działaczy będzie uhonorowaniem ich karier, a także motywacją dla tych młodych zawodników, żeby przed następnymi zawodami wprowadzić jeszcze więcej treningów – stwierdził prezes Kujawsko-Pomorskiej Rady Olimpijskiej Krzysztof Zieliński.

Kujawsko-Pomorska Rada Olimpijska z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy, wydała specjalny okolicznościowy medal, który podczas gali został wręczony sportowcom.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%