Zamknij
REKLAMA

Szachowe wydarzenie roku w Bydgoszczy. Superpuchar Polski dla Jana-Krzysztofa Dudy

16:32, 27.11.2021 | i
Skomentuj Jan-Krzysztof Duda zdobył w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Superpuchar Polski w szachcach. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Jan-Krzysztof Duda zdobył Indywidualny  Superpuchar Polski w szachach. W rozegranym z Radosławem Wojtaszkiem meczu w Filharmonii Pomorskiej w szachach szybkich Duda pokonał  Radosława Wojtaszka 4:2.

27 listopada w Filharmonii Pomorskiej miało miejsce szachowe wydarzenie roku - mecz arcymistrzów o Indywidualny Superpuchar Polski w szachach. Sześć partii w szachach szybkich rozegrali Jan-Krzysztof Duda i Radosław Wojtaszek.

Po niezwykle widowiskowym pojedynku 4:2 wygrał lider polskiej listy rankingowej i zdobywca tegorocznego Pucharu Świata Jan-Krzysztof Duda. Emocji było dużo i na początku rozgrywki zanosiło się na niespodziankę, bo po dwóch rozegranych partiach 1,5 do 0,5 prowadził aktualny mistrz Polski Radosław Wojtaszek. Jednak w kolejnej partii faworyt doprowadził do remisu i przejął w meczu inicjatywę.

Przed meczem arcymistrzów podpisana została deklarację o wspólnych działaniach na rzecz rozwoju szachów w Bydgoszczy. Wśród jej sygnatariuszy byli m.in. prezydent Rafał Bruski, minister Łukasz Schreiber i rektorzy bydgoskich uczelni.

Organizatorami wydarzenia były klub szachowy Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz oraz Instytut De Republica. Patronat honorowy nad meczem objął  minister Łukasz Schreiber, mistrz Polski juniorów do lat 10 w szachach z 1997.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%