Zamknij

Możemy być dumni z Opery Nova. 6 nominacji do nagrody im. Jana Kiepury

16:55, 06.06.2017 | i
Skomentuj Sławomir Kowalewski jako Markiz Posa i Ewelina Rakoca jako Eboli w Don Carlosie. Opera Nova. Fot. Marek Chełminiak
REKLAMA

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 24 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie, poznamy tegorocznych laureatów Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Nagrody im. Jana Kiepury będą w tym roku przyznane po raz jedenasty. Laureaci w osiemnastu kategoriach zostaną wyłonieni spośród dzieł i artystów nominowanych przez kapitułę nagrody. Opera Nova otrzymała nominacje w sześciu kategoriach:

- najlepszy spektakl: balet „Stabat Mater/Harnasie”,

- najlepsza choreografia: Robert Bondara za „Stabat Mater/Harnasie”,

- najlepszy śpiewak operowy: Tadeusz Szlenkier,

- najlepszy debiut śpiewaka: Sławomir Kowalewski (Markiz Posa w „Don Carlosie”),

- najlepsza scenografia: Julia Skrzynecka za „Stabat Mater/Harnasie”,

- najlepszy plakat teatralno-muzyczny: Adam Pękalski za plakat do opery „Don Carlos”.

Teraz wszystko w rękach jurorów: Jacka Bonieckiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Izabeli Kłosińskiej, Tatiany Kwiatkowskiej, Andrzeja Pągowskiego, Zofii Rudnickiej, Jana Szurmieja oraz Iwony Wujastyk - dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie, który jest głównym organizatorem  tego konkursu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bydgoski pisarzbydgoski pisarz

1 1

Panie Dyrektorze Opery Nova, naprawdę cieszymy się z takich wiadomości, to już jest wyróżnienie, takie nominacje! Na Pana sukces trzeba pracować, mieć talent, robić wielkie przedstawienia dla ludzi, widownia u Pana w Operze Nova jest zapełniona, mimo że bilety nie są tanie, a Pan jest genialny, tak jak Panu to mówię, gdy mam okazję (a Pan na to, że to gruba przesada, jak widać nie!); takich artystów i dyrektorów instytucji potrzeba nam tutaj i w Polsce, jak nagrody zbiegają się z odczuciem widzów i mieszkańców miasta, to są prawdziwe i zasłużone, 17:07, 07.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%