Zamknij

IX Bydgoski Festiwal Nauki. Wyprawa dzieci do zajezdni tramwajowej

17:33, 24.05.2018 i Aktualizacja: 21:35, 24.05.2018
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki Fot. Jacek Nowacki

Trwa IX Bydgoski Festiwal Nauki. W warsztatach, zajęciach, wykładach i prezentacjach udział biorą tysiące osób. Towarzyszyliśmy dzisiaj najmłodszym uczestnikom festiwalu.

Na zajęcia, wykłady i prezentacje zapisują się bydgoszczanie ciekawi świata, duzi i mali. Dla tych drugich Bydgoska Szkoła Wyższa z miejską spółką Tramwaj Fordon zorganizowała dzisiaj warsztaty z przejazdem przez miasto specjalnym tramwajem  z pętli na Rycerskiej prosto do nowoczesnej zajezdni na Łoskoniu. W warsztatach mogły wziąć udział, zgodnie z hasłem festiwalu, by  „łapać bakcyla nauki” od lat najmłodszych, dzieci w wieku  szkolnym z klas  1-3, a nawet przedszkolnym - w liczbie 40.

Warsztaty miały na celu pokazanie dzieciom, jaką rolę w transporcie miejskim odgrywają tramwaje. W trakcie jazdy do Fordonu dr inż. Piotr Bojar zdradzał dzieciom sekrety pracy motorniczego. - Na Łoskoniu będą miały możliwość zwiedzenia najnowocześniejszej zajezdni tramwajowej w Bydgoszczy. Dzieci zobaczą, jak wygląda tramwaj od środka, od spodu i z góry - mówił opiekun dzieci. Dr Bojar od lat propaguje, najpierw jako wykładowca akademicki, aktualnie jako specjalista w miejskiej spółce Tramwaj Fordon,  ważną funkcję, którą w dużych miastach pełni transport zbiorowy.  Zgodnie z nazwą warsztatów "Transport miejski, czysta Bydgoszcz", podczas  wyprawy do zajezdni tramwajowej, dzieci mogły się przekonać, że  tramwaj to ekologiczny i wygodny środek transportu.           

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%