Zamknij
REKLAMA

Camerimage zmienia nazwę na EnergaCAMERIMAGE i poszukuje wolontariuszy

13:13, 11.10.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

Wielki festiwal filmowy w Bydgoszczy już za miesiąc. W tym roku międzynarodowy festiwal filmowy w Bydgoszczy zmienia nazwę na EnergaCAMERIMAGE. Jest jeszcze szansa na zostanie wolontariuszem festiwalu.

Kandydat na prezydenta Marcin Sypniewski w odpowiedzi na pytanie Marka Żydowicza o przyszłość festiwalu filmowego Camerimage zaproponował korektę nazwy odbywającego się w naszym mieście festiwalu na „Bydgoszcz Camerimage” jako warunku rozmów, które miałyby doprowadzić do porozumienia między miastem a organizatorem festiwalu i dalszego jego sponsorowania przez Miasto Bydgoszcz, gdyby został prezydentem. Marek Żydowicz propozycję określił jako ciekawą, ale od razu uzależnił ją od spełnienia przez miasto kolejnych warunków: poczynienia bardzo dużych nakładów na infrastrukturę festiwalową, tak jak czynią to miasta kojarzone z festiwalami - Berlinale, Cannes Film Festival, Venice Film Festival, Toronto Film Festival.

Okazuje się, że nie jest to warunek zaporowy, ponieważ dzisiaj otrzymaliśmy informację, że festiwal zmienił nazwę.

"Z dumą informujemy, że w dniu 19 września 2018 roku Energa SA oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage podpisały list intencyjny w sprawie kontynuacji współpracy sponsorskiej. W ramach prowadzonych rozmów postanowiono rozszerzyć dotychczasowy zakres wspólnych działań i nadać firmie Energa SA tytuły Tytularnego i Strategicznego Sponsora Camerimage. Tym samym już od tegorocznej edycji pełna nazwa imprezy będzie brzmiała Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE." - tej treści komunikat otrzymały dzisiaj redakcje bydgoskich mediów i oficjalną zapowiedź, że tegoroczna, 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 10 – 17 listopada.

Z komunikatu tego można wysnuć wniosek,  że dodanie do nazwy festiwalu słowa Bydgoszcz nie jest niemożliwe. Warunkiem jest jednak  posiadanie takich argumentów, jakie ma Energa.

EnergaCAMERIMAGE już za miesiąc, a organizatorzy festiwalu jeszcze tylko do 14 października prowadzą nabór wolontariuszy na tegoroczną imprezę.

Aby zostać wolontariuszem Camerimage, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej festiwalu. Potem wybrani kandydaci będą zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 20 i 21 października.
Dokładna data i godzina spotkania zostanie podana kandydatom po zakończeniu naboru zgłoszeń.

Wolontariusz festiwalu za pełną dyspozycyjność od 10 do 17 listopada 2018 (sekcja techniczna od 5 listopada) otrzyma bezpłatną kartę wstępu na festiwal i niesamowite doświadczenia związane z możliwością zobaczenia świata Hollywood i gwiazd filmu na własne oczy. Warunki stawiane wolontariuszom to bardzo dobra znajomość  języka angielskiego (będzie sprawdzana podczas rozmów kwalifikacyjnych, w sekcji technicznej niewymagana), mile widziana znajomość innych języków obcych, komunikatywność, odpowiedzialność i obowiązkowość, wiek powyżej 16 lat, zgoda rodzica/opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich.

Więcej informacji na stronie EnergaCAMERIMAGE.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

5 4

A miała być nazwa Bruskimage. 19:10, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

5 2

Czekam na nowego prezydenta Sypniewskiego ,który ukróci proceder sponsorowania przez spółki skarbu państwa 20:36, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LesLes

6 1

Żydowicz to facet wyznania handlowego... 22:55, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo panie ŻydowiczBrawo panie Żydowicz

1 4

Bruski to człowiek który jest pozbawiony wizji i charyzmy, to urzędnik i polityk nieskuteczny, olewany przez kolegów z partii takich jak TUSK czy KOPACZ u których nie potrafił nic istotnego dla kultury bydgoskiej załatwić. Przez Bruskiego Bydgoszcz staje się zadupiem.
Mam nadzieję, że przegra w wyborach, a nowy prezydent zatrzyma festiwal w Bydgoszczy.

najgorsze jest to że kłamstwa Bruskiego i jego ludzi są pozostawiane bez komentarza dziennikarzy.
Widać mają racje ci którzy mówią o zależności mediów od Urzędu. Pan Żydowicz obnażył kłamstwa Bruskiego i jego politykierstwo.
Brawo że znalazł sponsora, ale obawiam się że jak Bruski zostanie prezydentem to Camerimage odejdzie bo czy można pracować z prezydentem który kłamie?
08:55, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Les ty durniuLes ty durniu

2 0

Co ty masz w głowie? 08:58, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janekjanek

2 0

WSZYSTKO JASNE ENERGA TO O KROK do TORUNIA 14:22, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stracimy przez BruskStracimy przez Brusk

0 2

Żydowicz konsekwentnie, a Bruski w politycznych tańcach z Matowska - zapewne zmarnują kase która zainwestowan w Camerimage przyniosłaby zyski.
Dlatego nie zagłosuję na Bruskiego i PO. To ludzie niegodni zaufania społecznego 21:44, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone