Zamknij

"Bitwa jazzowa" na Bydgoszcz Jazz Festival

18:28, 08.11.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

We piątek, 9 listopada, o godz. 20 rozpocznie się w Centrum Artystycznym Eljazz przy ul. Krętej 3 "Bitwa jazzowa". W szranki staną: Eljazz Quartet i Jazz Band Ball Orchestra.

Dwa zespoły Eljazz Quartet i Jazz Band Ball Orchestra zaprezentują się w Centrum Artystycznym Eljazz w ramach 16. Bydgoszcz Jazz Festival.

Eljazz Quartet  to zespół oparty na stylistyce swingowej. Wykonuje przede wszystkim program  złożony z muzyki filmowej. Kameralne brzmienie i delikatne partie wokalne stwarzają niepowtarzalny klimat. Muzyka jest dobrana ze szczególną starannością, w której można znaleźć wiele melodii przypominających dawniejsze i współczesne filmy. Tacy mistrzowie jak Ella Fitzgerald czy Whitney Houston są inspiracją i wzorcem dającym wiele przestrzeni do interpretacji i improwizacji. 

Wystąpią:

Asia Czajkowska-Zoń - śpiew
Wojciech Gogolewski - fortepian
Janusz Mackiewicz - kontrabas
Józef Eliasz - perkusja

Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów.  JBBO  i  Marek Michalak zdobyli pierwsze miejsce jako zespół oraz instrumentalista  w kategorii "jazz tradycyjny"  w ankiecie krytyków  pisma Jazz Forum za rok 2017.

Na estradzie Eljazzu zobaczymy m.in. Stanleya Breckenridge'a, amerykańskiego pianistę bluesowego i jazzowego, wybitnego wokalistę, najwyższej próby kompozytora. Autor bestsellerów "Popular Music in America" i "African American Music for Everyone". Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem-, jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone