Zamknij

„Leć Orle Biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza” - album ku chwale wolności

21:59, 08.11.2018 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Wydawnictwo Pejzaż 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciło wydaniem albumu pt. „Leć Orle Biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza”. Promocja wyjątkowej urody księgi z udziałem jej twórców odbyła się w bydgoskiej operze w restauracji Maestra.

Album „Leć Orle Biały. Na szlaku niepodległości Kujaw i Pomorza” powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Opowiada historię, jaka działa się na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, przywołuje znane i  mniej znane postaci czasów walki o wolność ziem regionu, opisuje też ducha i nastroje jakie panowały wśród żołnierzy i mieszkańców. Wędrówkę po regionie czasów minionych nakreślił Wojciech Zawadzki, a czasów współczesnych Urszula Guźlecka. Teksty uzupełnione są o materiał archiwalny pieczołowicie zebrany z muzeów regionu oraz Biblioteki Narodowej i Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Księga zawiera zdjęcia archiwalne, dotyczące historii odzyskiwania wolności na terenie Kujaw i Pomorza w latach 1918-1921 oraz współczesne artystyczne fotografie województwa kujawsko-pomorskiego. Autorem tych drugich jest Marek Chełminiak.

Podczas promocyjnego spotkania autorzy albumu przedstawili kulisy powstania wyjątkowej urody wydawnictwa.  Dzieło zostało dedykowane znanym i nieznanym bohaterom walk o polskość, twórcom naszej Niepodległej.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

wzwz

3 0

Z wielką przyjemnością komunikuję, że Wydawnictwo "Pejzaż" umożliwi w namiocie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 na Wyspie Młyńskiej - 11 Listopada w godzinach 12-13.00 - zakup tegoż przepięknego albumu "Leć Orle Biały".
Autorzy albumu Urszula Guźlecka, Marek Chełminiak i Wojciech Zawadzki w tym samym czasie będą dostępni dla Nabywców i Czytelników.
Serdecznie zapraszamy! 09:49, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piękniepięknie

1 0

że takie wydawnictwo się ukazało.Przy okazji pytam jakim kluczem się posługiwano ( znowu ,,sami swoi,, ? ) zapraszając na jego prezentację.Jak zwykle w Bydgoszczy ta tego typu ,,imprezach,, bardzo wiele wolnych miejsc.Nie tak się buduje społeczeństwo obywatelskie ( nie tylko z nazwy ).Przyciaganie ludzi do wszelakich inicjatyw ( kulturalnych, politycznych, samorzadowych itp ) jest w Bydgoszczy bardzo chore i niestety skutkuje brakiem tak potrzebnej miastu dynamiki działania.To przypomina okopywanie się tzw grup wzajemnej adoracji ( niestety mało rozbudowanych personalnie - coś na kształt kast i sitw ) wskazującej na niechęć do współżyjacych w Bydgoszczy obywateli.To droga do zguby, po której Bydgoszcz już od wielu lat kroczy.Efekty są zaś pożałowania godne.Tracimy na znaczeniu i winni tego są niestety ci izolujacy się - ale po co ? 18:43, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz