Zamknij

Opera Nova jak nowa! Na modernizację poszło ponad 14 mln zł

19:18, 12.12.2018 was Aktualizacja: 19:42, 12.12.2018
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki Fot. Jacek Nowacki

Celem projektu, który realizowała przez dwa lata bydgoska opera, było „zwiększenie potencjału  kulturalnego i turystycznego regionu  Kujaw i Pomorza dzięki uatrakcyjnieniu oferty artystycznej Opery Nova”.  

- Nie bez dumy, nie ukrywam, możemy się pochwalić, że program zakończyliśmy – poinformował Maciej Figas podczas konferencji podsumowującej realizację dwuletniego projektu modernizacyjnego. Na ten cel poszło 14,3 mln zł, z czego 9,4 mln  pochodziło ze środków unijnych, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 1,7 mln, pozostała kwota stanowiła środki własne Opery Nova.

W ramach projektu  zakupiono kilkadziesiąt instrumentów, w tym dwa koncertowe fortepiany Steinwaya (jeden kosztował 860 tys. zł, drugi pół miliona), wymieniono deski sceniczne, zakupiono nowoczesne oświetlenie i  nagłośnienie, przebudowano system sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny.

Dzięki programowi, jak to określił dyrektor Opery Nova, „nadrobiono wieloletnie zaległości technologiczne”.

- To nie tylko duma i satysfakcja, ale i radość, że program się kończy – powiedział Wojciech Bartczak,  zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych Opery Nova, który odpowiadał za realizację projektu modernizacyjnego i zdaniem  swojego szefa, omal zdrowia nie stracił w związku z unijnymi obostrzeniami.

Wicedyrektor Bartczak opowiedział szczegółowo o wszystkich zadaniach realizowanych w ramach modernizacji. Poczynając od wymiany desek podłogowych na zakupie bezprzewodowych urządzeń radiowych kończąc. Opera nadrobiła z nawiązką różne zaległości.

(was)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

nie do wiarynie do wiary

3 2

,,dusiciel,,,Bydgoszcz, czyli marszałek prawie i wyłącznie toruński, strasznie się szarpnął, by ekstraligową Operę Nova,,wesprzeć,, ( jakżeż marnie ) finansowo.No gdyby była to instytucja zlokalizowana w jego miasteczku...a to co innego.Tam gdzie tylko się da lokuje potęzniejsze sumy.Jednak z malucha nigdy nie będzie dużego fiata, i tym się napawam. 23:53, 13.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

2 2

Kasę dał pisowski minister Gliński, bo ministerstwo kultury dzieliło środki. Pietrek nie kiwnął palcem bo to nie w Toruniu. 12:30, 15.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jordanki Toruń 46 mlJordanki Toruń 46 ml

0 0

Marszałek i zrównoważony rozwój województwa- 46.877.670,00 zł na Jordanki w Toruniu. 22:32, 15.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%