Zamknij

W piątek w Światłowni zaśpiewa Quadrans, a w sobotę spektakl w ciemności

16:14, 01.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Quadrans

W piątek, 4 stycznia, o godz. 18 kolędy zaśpiewa w Światłowni zespół Quadrans, a w sobotę, 5 stycznia, o godz. 18 zaprezentowany zostanie niezwykły spektakl w wykonaniu grupy teatralnej  Trzy Słowa IMPRO.

Quadrans jest zespołem skupionym na muzyce chrześcijańskiej. Działa od 2006 roku przy Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”, zrzesza ludzi kochających śpiewać w imię Pana. Ewangelizacja przy dźwiękach muzyki i słowach chwały jest celem i radością zespołu w  imię maksymy „kto śpiewa, modli się podwójnie”. Swoją muzyką pragną przybliżać Najwyższego.

Zespół koncertuje w składzie: solista, chór oraz grupa instrumentalna. Wykonują utwory religijne o lekkiej, radosnej formie, jak i z pogranicza klasyki. Quadrans posiada obszerny repertuar koncertowy złożony z kompozycji własnych oraz utworów zespołów i wykonawców znanych w świecie muzyki chrześcijańskiej, jak: TGD, Mietek Szcześniak, New Life M., Beata Bednarz.

Quadrans w koncercie zatytułowanym "Święty czas" zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Improwizowany spektakl w ciemności to niezwykłe słuchowisko. Grupa Trzy Słowa IMPRO opowie historię,stworzy relacje i zmagania bohaterów, wyłączając ruch i możliwość kontaktu wzrokowego między improwizatorami. Wszystko dzieje się na żywo, inspiracją do historii są słowa z widowni. Wyłączone światło to wyzwanie dla improwizatorów, ale i przyjemność z tworzenia opowieści w większym skupieniu i oddaniu się chwili.
Będzie wzruszająco, zabawnie, strasznie i śmiesznie. Takie jest impro.

Teatr improwizowany to sztuka, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce od 10 lat zyskuje grono zwolenników. Polega na odgrywaniu historii na żywo, na podstawie sugestii widowni.

Zagrają: Ada Zurawska (grupa Trzy Słowa), Cezary Markiewicz (grupa Trzy Słowa) i Jakub Dranicki (wolny elektron).

Wstęp na koncerty - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone