Zamknij

Sputnik nad Bydgoszczą – festiwal filmów rosyjskich w MCK

17:44, 08.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

Od 11 stycznia w kinie Orzeł rozpoczyna się przegląd filmów „Sputnik nad Bydgoszczą”.

Myślą przewodnią dwunastej  edycji festiwalu będzie szeroko pojęta sztuka. Teatr, taniec, literatura, muzyka, malarstwo, rzeźba, sztuka cyrkowa, iluzja. Program tegorocznego festiwalu będzie także nawiązywał do ludowych baśni i legend, które wciąż żywo funkcjonują w rosyjskich wierzeniach oraz tradycjach.

Bilet na jeden seans: 10 zł ulgowy / 12 zł normalny
Karnet na całość: 50 zł ulgowy / 60 zł normalny
Pokaz specjalny filmu AJKA: 12/15 zł (karnety nie obowiązują)

12. SPUTNIK NAD BYDGOSZCZĄ
11-17 stycznia | Kino ORZEŁ MCK (ul. Marcinkowskiego 12)

11. stycznia (piątek)
18:00 "AJKA" POKAZ SPECJALNY 109 min.
19:45 "Podrzutki", 95 min.

12. stycznia (sobota)
16:00 "Lili", 84 min.
17:45 "Słonie mogą w piłkę grać", 105 min.
20:00 "Serce świata" GRAD PRIX FESTIWALU, 120 min.

13 stycznia (niedziela)
18:00 "Legenda o Kołowracie" 105 min.
20:00 "Trener" 138 min.

16 stycznia (środa)
18:00 "Niech będzie Liza" 85 min.
20:00 "Animator" 94 min.

17 stycznia (czwartek)
18:00 "Dwoje" 94 min.
20:00 "Sieć" 75 min.

PODRZUTKI
Reżyseria: Iwan I. Twierdowskij
Film opowiada o młodym chłopaku, który cierpi na rzadko spotykaną chorobę, a porzucony od razu po urodzeniu przez matkę, całe swoje życie spędził w domu dziecka. Kobieta niespodziewanie zabiera go stamtąd do siebie, do Moskwy. Tam bohater, wbrew własnej woli, trafia do samego centrum zorganizowanej grupy przestępczej.

LILI
Reżyseria: Anton Czyżykow, Ilja Czyżykow
Główna bohaterka filmu – Lili, to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Uczucie przychodzi do niej w postaci Lioni Pieropoła, miejscowego mechanika maszyn rolniczych, prostego, dwudziestopięcioletniego chłopaka. Miłosne i życiowe perypetie bohaterów są ciasno związane z życiem cyrku, którego dyrektor o przydomku Karabas stara się zmusić maleńką akrobatkę do przyjęcia zalotów dziecinnego syna mera, tylko po to, by uzyskać zgodę na przedłużenie tournée.

SŁONIE MOGĄ W PIŁKĘ GRAĆ
Reżyseria: Michaił Segał
Dmitrij jest niezwykle drobiazgowym, pedantycznym, odnoszącym sukcesy zawodowe managerem. Wyjazd w delegację do Odessy oraz spotkanie ze szkolnym kolegą rozpoczyna w jego życiu ciąg nietypowych relacji. Bohater mógłby z łatwością wyjść z gry, gdyby tylko wiedział, że bierze w niej udział. Michaił Segał w charakterystyczny dla siebie sposób przeplata rzeczywistość z absurdem, tworząc kino oryginalne, zupełnie inne od tego, do czego przyzwyczajony jest widz. W efekcie „Słonie mogą w piłkę grać” zachwycają zaskakującą treścią w nieszablonowej formie.

SERCE ŚWIATA
Reżyseria: Natalia Mieszczaninowa
Jegor jest weterynarzem w ośrodku szkoleniowym dla psów myśliwskich, zaszytym głęboko w leśnym gąszczu. Jego cały świat to lisy, jelenie, borsuki i psy. Jegor mieszka w przybudówce obok domu właściciela ośrodka. Leczy zwierzęta, czyści ich klatki, pilnuje pracy miejscowych robotników, obsługuje klientów i ich psy. Ze zwierzętami dogaduje się lepiej niż z ludźmi. Jegor podejmie się każdej pracy, byle tylko zyskać przychylność właściciela ośrodka, Nikołaja Iwanowicza, i jego rodziny. Jegor marzy o czymś zupełnie nierealnym – chciałby zostać jednym z jej członków.

LEGENDA O KOŁOWRACIE
Reżyseria: Dżanik Fajzijew, Iwan Szurchowiecki
Ruś jest rozdrobniona i już wkrótce padnie na kolana przed władcą Złotej Ordy, Batu-chanem. Na spalonej ziemi zbroczonej krwią agresor nie spotyka na swojej drodze większego oporu i tylko jeden jedyny wojownik rzuca mu wyzwanie. Riazański rycerz Jewpatij Kołowrat staje na czele drużyny śmiałków, aby zemścić się za śmierć swojej ukochanej i cierpienia ojczystej ziemi.

TRENER
Reżyseria: Daniła Kozłowskij
Piłkarz drużyny narodowej Jurij Stolesznikow w kluczowym dla drużyny momencie nie strzela karnego. Po tym kardynalnym błędzie opuszcza drużynę, kończy karierę piłkarską i zostaje trenerem niewielkiej prowincjonalnej drużyny. To właśnie z tym klubem Stolesznikow będzie musiał dokonać niemożliwego: ponownie uwierzyć w siebie i w możliwości swoich podopiecznych.

NIECH BĘDZIE LIZA
Reżyseria: Igor Kagramanow
Katia mieszka z mężem i matką w niewielkim prowincjonalnym mieście. Razem z mężem pracują w miejscowej fabryce. Nieoczekiwanie jej matka poważnie podupada na zdrowiu i chce przepisać cały majątek na syna – rodzonego brata Katii. Kobieta nie może pogodzić się z niesprawiedliwą decyzją, dlatego zaczyna walkę o swoją część spadku. W pogoni za iluzorycznym dobrem materialnym kobieta decyduje się na bardzo desperacki akt.

ANIMATOR
Reżyseria: Ilja Czyżykow, Aleksiej Czyżykow
Żenia jest młodym początkującym aktorem, korzysta z każdej zaproponowanej mu roli. Właśnie stracił pracę – zdjęcia do serialu, w którym grał, nieoczekiwanie zostały wstrzymane. Aby w jakiś sposób funkcjonować i spłacać kredyt, Żenia dorabia sobie jako animator w hospicjum. Tam poznaje Annę Andriejewną, w przeszłością znaną aktorkę, która przeżyła dość egoistyczne życie i rzadko liczyła się ze zdaniem otaczających ją ludzi.

DWOJE
Reżyseria: Timofiej Żałnin
Nadia, zmęczona ratowaniem swojego zdrowia przy pomocy tradycyjnej medycyny, namawia swojego męża Andrieja, aby pojechał z nią nad lecznicze jeziora. Podczas wyprawy, z daleka od oschłego teścia, Andriej planuje poinformować Nadię o rozwodzie. Jednak przyroda ingeruje w plany bohaterów. Z powodu deszczu w rzece podwyższył się poziom wody, odcinając im tym samym drogę powrotną do domu. Od tego momentu rozpoczyna się ich ciężka walka z własnymi lękami i praca nad błędami z przeszłości; wszystko to rozgrywa się na tle surowej tajgi, która staje się metaforą ich życia.

SIEĆ
Reżyseria: Aleksandra Strielanaja
Do rybackiej wioski nad brzegiem Morza Białego przyjeżdża młody chłopak. Szuka dziewczyny, która nieoczekiwanie, bez pożegnania, zniknęła z jego życia. Jeden z miejscowych starców proponuje niespodziewanemu gościowi pomoc w odnalezieniu dziewczyny. Chłopak ma nadzieję, że nie czeka go długa droga i tuż za lasem spotka swoją ukochaną. Starzec-przewodnik ma jednak inne plany: nie chce, by jego jedyna wnuczka dostała się w ręce oszusta, dlatego zaciąga chłopaka coraz dalej w głąb tundry.

/źródło: www.bydgoszcz.pl/

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone