Zamknij

W filharmonii "Mahler i jego czas". Mamy zaproszenie

21:31, 27.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 1 lutego, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert z cyklu "Mahler i jego czas". Bydgoscy filharmonicy pod batutą Kaia Bumanna oraz Chór Żeński Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Mała Formacja Chóralna wykonają III Symfonię d-moll austriackiego kompozytora. Na koncert mamy podwójne zaproszenie.

Z nowym rokiem Filharmonia Pomorska kontynuuje cykl koncertów z wielką symfoniką Mahlera. Tym razem bydgoscy filharmonicy wykonają ponadstuletnie dzieło Mahlera – III Symfonię d-moll z 1896. Sześcioczęściowe, bogate w treści dzieło, „którego struktura przypomina wzburzone morze”, i które nie należy do najłatwiejszych w wykonaniu ani dla orkiestry, ani solistki czy chórów, zostało uznane za jedną z dziesięciu największych symfonii wszech czasów w ankiecie przewodników, przeprowadzonej przez BBC Music Magazine. W III Symfonii Mahler maluje dźwiękami, w tonie bezgranicznego zachwytu, obraz harmonii boskiego dzieła – ziemi, roślin, zwierząt, człowieka i niebios. Tekst kompozytor zaczerpnął z dwóch źródeł: traktatu-opowieści „Tako rzecze Zaratustra” Nietzschego i zbioru poezji ludowej „Des Knaben Wunderhorn”. Nad całością arcydzieła czuwać będzie pomysłodawca i inicjator tego inspirującego cyklu  – maestro  Kai Bumann,   na estradzie obok symfoników staną dwa chóry – żeński Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz dziecięcy Mała Formacja Chóralna, usłyszymy też ciemny, bardzo ciepły głos altowy solistki – Ewy Marciniec.

Na koncert mamy podwójne zaproszenie. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl krótką odpowiedź na pytanie: O jaką pomoc w ostatnich latach życia Mahler zwrócił się do Zygmunta Freuda? Nagrodzimy najbardziej błyskotliwą odpowiedź. Konkurs trwa do środy, 30 stycznia, do godz. 12. Zwyciężczynie/ców o wygranej i o sposobie odbioru nagrody poinformujemy mailami pół godziny później. UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Info-Net24, sp. z o.o.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Chór Żeński Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Benedykt Odya przygotowanie Chóru
Tomasz Kotwica współpraca
Mała Formacja Chóralna
Izabela Cywińska-Łomżyńska
przygotowanie Chóru
Kai Bumann dyrygent
Ewa Marciniec alt

Gustav Mahler (1860-1911) – III Symfonia d-moll

Przed koncertem o godz. 18 filharmonia zaprasza na Rozmowy o muzyce…, czyli spotkanie  z Piotrem Matwiejczukiem – muzykologiem, skrzypkiem, krytykiem muzycznym, dziennikarzem Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone