Zamknij

Koncert w Filharmonii Pomorskiej z perkusją i skrzypkami w roli głównej. Mamy zaproszenie

15:24, 02.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Capella Bydgostiensis. Fot. Jacek Nowacki

W środę, 6 lutego, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert "Perkusja i smyczki" z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis w roli głównej.

Ten koncert przyniesie niecodzienną okazję, aby melomani mogli poszerzyć swoje poglądy na temat instrumentarium perkusyjnego, uświadomić sobie jego różnorodność i docenić bogactwo brzmieniowe. Całą, bardzo liczną grupę tych instrumentów można najprościej podzielić na niemelodyczne (np. bębny, tom-tomy, bongosy, tamburyny, czynele) i melodyczne (m.in. ksylofon, wibrafon, cymbały, dzwonki chromatyczne). Swe wysokie umiejętności oraz możliwości instrumentów perkusyjnych zaprezentuje znakomita filharmoniczna grupa perkusyjna, która, wsparta przez swych przyszłych następców, najzdolniejszych uczniów bydgoskiego PZSM, wykona efektowne utwory od muzyki baroku po współczesną. W każdym bowiem repertuarze czy to klasycznym – jak z towarzyszeniem bydgoskich kameralistów, czy jazzowym i rozrywkowym - perkusja czuje się znakomicie.

Grupą perkusji w Orkiestrze Symfonicznej FP pokieruje Sławomir Korpal. Gościem specjalnym koncertu będzie Radek Szarek. Pierwsze lekcje gry na fortepianie otrzymał w wieku sześciu lat. Swoją pasję do bębnów odkrył siedem lat później. Ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy u Mirosława Żyty i Macieja Korpala.  Od 2002 kontynuował naukę perkusji w Norymberdze u profesora Hermanna Schwandera. Dwa lata później podjął naukę jazzu u Hansa-Güntera Brodmanna. Zdobył liczne nagrody w konkursach (zarówno w kategoriach muzyki klasycznej, jak i jazzowej). W 2013 został profesorem perkusji na Uniwersytecie Muzycznym w Norymberdze.

Na koncert mamy podwójne zaproszenie. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Jaki zespół był protoplastą Orkiestry Kameralnej Capelli Bydgostiensis? Spośród nadesłanych trafnych odpowiedzi wylosujemy jedną, a jej autora o wygranej i o sposobie odbioru nagrody poinformujemy mailem pół godziny później. Konkurs trwa do poniedziałku, 4 lutego, do godz. 14.UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Info-Net24, sp. z o.o.

Odpowiedź: Zespół Muzyki Dawnej

PERKUSJA I SMYCZKI

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Grupa perkusyjna Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej:
Sławomir Korpal, Grzegorz Sikorski, Yi Wang, Wojciech Rybka
oraz Mirosław Żyta, Radek Szarek i Anna Wojtas,
uczniowie PZSM w Bydgoszczy:
klasa Sławomira Korpala – Zofia Karandyszowska, Pierre Langrand, Cezary Bartecki, Antoni Lisiecki, Łukasz Dyngosz, Wojtek Gołęcki,
klasa Mirosława Żyty – Jonasz Krawczyk, Jędrzej Szmelter 

W programie utwory m.in. Bacha, Becka, Séjourné’a i Xenakisa

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone