Zamknij

W Światłowni w piątek Malwina i Przemek, a w sobotę Trzy Słowa

16:03, 03.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Trzy słowa IMPRO. Zdjęcie nadesłane

W piątek, 8 lutego, o godz. 18 Światłownia przy ul. Św. Trójcy 15 zaprasza na koncert Malwiny i Przemka, a w sobotę również o godz. 18 na "Trzy Słowa IMPRO" – improwizowany spektakl w ciemności.

Duet Malwina i Przemek zagra w Światłowni znane rozrywkowe kawałki we własnych aranżacjach  Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Swoje pierwsze próby uderzania w bęben były jeszcze w dzieciństwie, kiedy to za bęben robił stary odkurzacz. Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy  po raz pierwszy miał przyjemność uczestniczyć w warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku, prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola” Wojtka Pęczka, lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi. I tak się zaczęło. Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka, w której zaczynał swoją bębniarską karierę. Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak Babara Bangoura, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele.  Od 2013 jest także członkiem zespołu „La BaNdA” oraz współpracuje ściśle z różnymi muzykami. W 2017 brał udział w mistrzowskich warsztatach Djembe Advanced Masterclass w Alentejo w Portugalii pod nadzorem Sana Camara jednego ze światowej klasy Master Djemebfole.

Malwina Figat jest absolwentką edukacji muzycznej o specjalności śpiew estradowy. Obecnie nauczycielka gitary. Po urlopie macierzyńskim wróciła na scenę.

Malwina i Przemek. Zdjęcie nadesłane

W sobotę, 9 lutego, o godz. 18.00 rozpocznie się Światłowni występ grupy Trzy Słowa IMPRO.

Spektakl w ciemności, a raczej słuchowisko, to format, w którym wyłączamy światło i opowiadamy historię, tworzymy relacje i zmagania bohaterów, wyłączając ruch i możliwość kontaktu wzrokowego między improwizatorami. Wszystko dzieje się na żywo, inspiracją do historii są słowa z widowni. Wyłączone światło to wyzwanie dla improwizatorów, ale i przyjemność z tworzenia opowieści w większym skupieniu i oddaniu się chwili.
Będzie wzruszająco, zabawnie, strasznie i śmiesznie, takie jest impro.

Zagrają:
Ada Zurawska (grupa Trzy Słowa)
Cezary Markiewicz ( grupa Trzy Słowa)
Jakub Dranicki (wolny elektron)

Wstęp na koncerty - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone