Zamknij

Na walentynki w filharmonii miłosne duety najsłynniejszych oper. Mamy zaproszenie

08:50, 08.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 15 lutego, o godz. 19 Filharmonia Pomorska zaprasza na walentynki. Na estradzie wystąpi znakomity duet śpiewaczy. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Mamy zaproszenie.

Na walentynki Filharmonia Pomorska przygotowała  koncert, z „sercowym” repertuarem i  udziałem wielkich osobowości polskiej estrady i sceny operowej. Na estradzie zaprezentuje się wyśmienity duet: Iwona Socha i Adam Zdunikowski.

Sopranistka Iwona Socha jest solistką Opery Krakowskiej, finalistką i zwyciężczynią krajowych oraz międzynarodowych konkursów.  W 2013 zdobyła prestiżowy laur Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach ogólnopolskiej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W 2016 otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z Missa Pastorita Józefa Zeidlera (wraz z Sinfonią Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego).

Adam Zdunikowski to  bardzo ceniony tenor. Studiował u Romana Węgrzyna w warszawskiej Akademii Muzycznej. Regularnie współpracuje z zagranicznymi i polskimi teatrami operowymi, również z bydgoską Operą Nova. W swym dossier artystycznym posiada blisko 70 partii operowych, a także bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, m.in. wykonał wszystkie dzieła oratoryjne Pendereckiego pod batutą kompozytora. Ponadto wykłada w  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Orkiestrę i solistów poprowadzi mistrzowska batuta Sławomira Chrzanowskiego. W 1990 objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Ze swoją orkiestrą występował wiele razy za granicą, np. w Rosji, Niemczech, Czechach, Słowacji czy Japonii. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich zespołów filharmonicznych i kameralnych, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, regularnie występuje z orkiestrami czeskimi.

WALENTYNKI W FILHARMONII

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Iwona Socha sopran
Adam Zdunikowski
tenor

W programie: miłosne duety z oper Mozarta, Verdiego, Bizeta, Donizettiego, Pucciniego.

Na koncert mamy podwójne zaproszenie. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Który słynny duet operowy chcielibyście usłyszeć podczas walentynkowego koncertu w filharmonii? Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najbardziej błyskotliwą. Jej autora o wygranej i o sposobie odbioru nagrody poinformujemy mailem pół godziny później. Konkurs trwa do środy, 13 lutego, do godz. 12.UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Info-Net24, sp. z o.o.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone