Zamknij

"Opowieści dwóch światów" na wystawie w Bydgoskim Centrum Sztuki

17:39, 23.02.2019 | i
Skomentuj Marcin Myśliwiec, Aryman
REKLAMA

W piątek, 1 marca, o godz. 18 w Bydgoskim Centrum Sztuki rozpocznie się wernisaż wystawy Marcina Myśliwca i Piotra Worońca "Opowieści dwóch światów". Wstęp wolny.

Wystawa „Opowieści dwóch światów” pokaże twórczość Marcina Myśliwca i Piotra Worońca, którzy spotkali się na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli.
"(...) Myśliwiec inspiruje się motywami pochodzącymi ze średniowiecznych bestiariuszy, a Woroniec odwołuje się do codzienności i sztuki ludowej. (..) Dla obu artystów ogromną rolę w procesie twórczym odgrywa muzyka.
Ich rzeźby mają w sobie jakiś rodzaj patyny, zapisanej historii, pochodzącej z wyobraźni lub z własnych doświadczeń. To realne postaci zamieszkujące równoległe światy."
(fragment tekstu Anny Sołtysik)

MARCIN MYŚLIWIEC - Urodzony w Jaśle w 1983 roku. Studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek grafika), dyplom w 2012 roku. Absolwent Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Mieszka i pracuje w Mielcu.

PIOTR WORONIEC - Urodzony w Giżycku w 1955 roku. Od 1995 członek Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Mieszka i pracuje w Woli Sękowej na Podkarpaciu.

Piotr Woroniec

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz