Zamknij

Hity z musicali, a na estradzie z bydgoskimi filharmonikami Kayah! Mamy zaproszenie

22:13, 24.02.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Na zakończenie karnawału w Filharmonii Pomorskiej usłyszymy największe hity ze światowych musicali w wyśmienitym wykonaniu. Na koncert w piątek, 1 marca, o godz. 19, w którym wystąpią m.in. Kayah, Krzysztof Herdzin, Damian Aleksander, Joanna Kołaczkowska, Edyta Krzemień, mamy zaproszenie.

Pomysłodawcą koncertu pn. „Tribute to Musical” jest Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki. Projekt prezentuje najpiękniejsze, najbardziej znane i wzruszające hity w historii gatunku, tj.  m.in. z musicali: Hair, Les Misérables, Upiór w operze, Evita, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Cabaret czy Skrzypek na dachu. Wydarzenie powstało z inicjatywy Damiana Aleksandra i pod pieczą artystyczną Krzysztofa Herdzina, który użyczył swojego talentu także jako aranżer i muzyk, zaś udział w nim biorą, prócz bydgoskich symfoników, wokaliści – gwiazdy polskiej estrady oraz znakomici instrumentaliści, w tym jazzmani.

Na estradzie filharmonii wystąpią:

• KAYAH – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej, autorka wielu przebojów.

• KRZYSZTOF HERDZIN –  jeden z najwybitniejszych muzyków w Polsce, urodzony w Bydgoszczy wszechstronny pianista, kompozytor i aranżer.

• DAMIAN ALEKSANDER – znany aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser. 

• JOANNA KOŁACZKOWSKA – śpiewająca aktorka i autorka tekstów kabaretowych.

• EDYTA KRZEMIEŃ – aktorka teatralno-musicalowa, wokalistka, związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.

• PIOTR MATUSZCZYK – pianista, aranżer i kompozytor. Akompaniator Krystyny Prońko, Justyny Szafran,  Edyty Geppert.

• BARTEK SZETELA – basista, aranżer, kompozytor. Współpracuje z popularnymi artystami, jak np. Krzysztof Kiljański, Krzysztof Herdzin, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska.

• CEZARY KONRAD – jeden z najlepszych polskich perkusistów, kompozytor i aranżer.

Przewodniczką po świecie musicalu będzie Magdalena Miśka-Jackowska, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce.

NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Krzysztof Herdzin fortepian, dyrygent
KAYAH
Damian Aleksander śpiew
Joanna Kołaczkowska  śpiew
Edyta Krzemień  śpiew
Piotr Matuszczyk fortepian
Bartek Szetela bas
Cezary Konrad perkusja
Magdalena Miśka-Jackowska prowadzenie

Na koncert mamy podwójne zaproszenie. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Który z hitów z wymienionych wyżej musicali z programu koncertu zasługuje na największe bisy? Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najbardziej błyskotliwą. Jej autora o wygranej i o sposobie odbioru nagrody poinformujemy mailem pół godziny później. Konkurs trwa do środy, 27 lutego, do godz. 13. UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Info-Net24, sp. z o.o.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

waLDkwaLDk

0 0

To będzie Kajah czy Kayah? 08:45, 25.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz