Zamknij

Na Dzień Kobiet w filharmonii Mendelssohn i Berlioz. Mamy zaproszenie

15:40, 02.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 8 marca, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej w koncercie "Na Dzień Kobiet" usłyszymy muzykę Mendelssohna i Berlioza o spełnieniu wszystkich tęsknot i o miłości. Na estradzie wystąpią Krzysztof Makowicz i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej.

Maestro Krzysztof Jakowicz jest owacyjnie przyjmowany i oklaskiwany na całym świecie, melomani niezmiennie zachwycają się kunsztem jego kreacji – świeżością interpretacyjną i wirtuozerią… Dla bydgoskiej publiczności zagra słynny Koncert skrzypcowy e-moll Mendelssohna, znany z przepięknych, przepojonych słodyczą melodii, „w którym skrzypce śpiewają o spełnieniu wszystkich tęsknot i o miłości”. Koncert po prawykonaniu od razu został uznany za arcydzieło, jego sława nie przeminęła do dzisiaj, nie uleciała z pamięci nawet w czasach, kiedy nazwisko jego twórcy znalazło się na liście zakazanych przez hitlerowski reżim. Jest koncertem wzorcowym i niepowtarzalnym, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym.

Po przerwie zabrzmi nasycona namiętną liryką Symfonia fantastyczna, najpopularniejsze dzieło Berlioza, które stworzył w wieku 27 lat. Po prawykonaniu w 1830 utwór zaszokował swym nowatorstwem i nieokiełznaną wyobraźnią, a warto dodać, że studenci paryskiego konserwatorium bywali swego czasu usuwani z uczelni tylko za to, że chodzili na koncerty muzyki skomponowanej przez Berlioza. Dziś „Fantastyczna” to niekwestionowany przebój sal koncertowych na całym globie.

Za pulpitem dyrygenckim maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, artysta lubiany i dobrze znany stałym bywalcom bydgoskiej filharmonii.

NA DZIEŃ KOBIET

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk dyrygent
Krzysztof Jakowicz skrzypce

Felix Mendelssohn (1809 – 1847) – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Hector Berlioz (1803-1869) – Symfonia fantastyczna op. 14

Na koncert mamy podwójne zaproszenie. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Które z arcydzieł  piątkowego koncertu ma podtytuł: „Epizod z życia artysty” i co tłumaczy taką jego treść? Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najbardziej błyskotliwą. Jej autora o wygranej i o sposobie odbioru nagrody poinformujemy mailem pół godziny później. Konkurs trwa do środy, 6 marca, do godz. 13. UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Info-Net24, sp. z o.o.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone