Zamknij

W niedzielę Wyspa Młyńska przeobrazi się w Wyspę Moniuszki

13:39, 04.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 5 maja, na Wyspie Młyńskiej odbędzie się wielkie świętowanie 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, a w amfiteatrze nad Brdą dwa imponujące koncerty w wykonaniu solistów Opery Nova: o godz. 12 rozlegnie się wspaniała muzyka z opery "Halka",  a o godz. 17 „ku pokrzepieniu serc”, melodie ze "Strasznego dworu", które podniosą na duchu i tchną nadzieję.

Wyspa Młyńska w niedzielę, 5 maja, przeobrazi się w Wyspę Moniuszki. Tak Opera Nova chce uczcić Rok Moniuszkowski i 200-lecie urodzin kompozytora najbardziej polskiej opery, "Strasznego dworu". Koncertowanie odbywać się będzie w amfiteatrze nad Brdą i na Wyspie Młyńskiej.

Opera Nova zaprasza na dwa koncerty: o godz.12 usłyszymy fragmenty z „Halki”, a o godz.17 fragmenty ze „Strasznego dworu”. Wystąpią: Jolanta Wagner, Nazarii Kachała, Jacek Greszta, Maciej Musiał, Janusz Żak, Krystyna Nowak, Dorota Sobczak, Krzysztof Zimny, Bartłomiej Kłos, Aleksandra Pliszka. Na scenie na  Wyspie Młyńskiej zaprezentuje się Balet Opery Nova. Pokaże m.in. tańce góralskie z "Halki”, Wystąpią również liczne chóry szkolne i uczelniane, orkiestra wojskowa. Zaprezentuje się  Steve Nash z muzyką Moniuszki w elektronicznym wydaniu. 

Od godz. 12.00 do godz. 18.00 odbędzie się Biesiada Moniuszkowska – swoje stragany z regionalną żywnością zaprezentują lokalni producenci.

5 maja – Wyspa Moniuszki (wstęp wolny)

• godz. 12.00, amfiteatr przy Operze Nova – przekrój z „Halki” Stanisława Moniuszki

• godz. 12.00 - 18.00, Wyspa Młyńska - występy chórów, Biesiada Moniuszkowska

• godz. 17.00, amfiteatr przy Operze Nova – przekrój ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki 

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AkustikAkustik

0 0

Siwy to menda 01:42, 05.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone