Zamknij

W Światłowni w piątek Paweł Szymański, w sobotę - Małgorzata Lipińska z zespołem

20:30, 14.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Paweł Szymański

Światłownia przy ul. Św. Trójcy 15 zaprasza w piątek, 17 maja, o godz. 18 na koncert Pawła Szymańskiego.

Paweł Szymański bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014, dziewięć razy SOLO na głównej scenie Spodka!), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA, nagrywał z muzykami spod znaku country, bluesa, bluegrass, folka itp. Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał: „Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”

W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego. Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra) lub w małych akustycznych składach.

Paweł Szymański – muzyka, teksty, śpiew, gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, gitara 12- strunowa, harmonijki ustne.

Natomiast w sobotę, 18 maja, godz. o godz. 18.00 zaśpiewa  Małgorzata Lipińska z zespołem.

Małgorzata Lipińska jest autorką tekstów i muzyki wielu ballad. Laureatka Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1990. Nagrody i wyróżnienia mają dla niej znaczenie drugorzędne, najważniejsze jest to, aby wyśpiewać, co jej w duszy gra. Małgorzata Lipińska jako solistka oraz jako liderka grupy “Bez Próby” zdobyła bardzo wiele (wygrane “Bakcynalia”, “Yapy”, “Bazuny”, przeglądy w Szklarskiej Porębie itd.).

W  Światłowni Małgorzata Lipińska wystąpi z zespołem w składzie: Grzegorz Bielawski, Adam Budziński, Tomasz Pasta Pastuszak, Wojciech Sokołowski.

Na koncerty wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone