Zamknij

Europejska Noc Muzeów. Bydgoszczanie ruszyli do galerii

19:23, 18.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Europejska Noc Muzeów 2019. Fot. Jacek Nowacki

Za nami kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku największym powodzeniem zwiedzających cieszył się Skarb Bydgoski wystawiony w Europejskim Centrum Pieniądza.

W  organizację Europejskiej Nocy Muzeów 2019 w Bydgoszczy włączyło się 10 podmiotów: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki, Muzeum Oświaty, Muzeum Dyplomacji I Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Wodociągów, Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Galeria Miejska bwa.

Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia w tym roku było Europejskie Centrum Pieniądza z wystawionym Skarbem Bydgoskim znalezionym w bydgoskiej katedrze. Oprócz tej stacji zajrzeliśmy do Galerii Miejskiej bwa, gdzie magnesem była wystawa malarstwa Aleksandry Simińskiej „Arché”. W Spichrzu można było przymierzać historyczne stroje i wcielać się w role bohaterów miasta sprzed wieków, a prezentacja filmu "Muzeum Utracone" przypominała o utraconych dziełach sztuki.

W budynkach muzeum na Wyspie Młyńskiej przygotowano m. in. warsztaty pt. „Czy umiałbyś przetrwać w epoce kamienia” (Zbiory Archeologiczne), a także warsztaty z tworzenia własnych perfum (Centrum Edukacji Muzealnej).  W Domu Leona Wyczółkowskiego można było wziąć udział w warsztatach z kompozycji kwiatowych i zobaczyć  odsłonięcie nowego nabytku muzeum pt. „Anemony” Leona Wyczółkowskiego.

Spacerujący dzisiaj wieczorem między muzeami bydgoszczanie tchnęli w starówkę życie inne niż spotkać można w tym miejscu na co dzień.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone