Zamknij
REKLAMA

Koncert urodzinowy w Światłowni

11:06, 21.05.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Leonard Luther

W piątek, 24 maja, o godz. 18 w Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15 odbędzie się koncert urodzinowy. Wystąpią artyści, którzy w maju obchodzą urodziny: Juliusz Yulo Rafeld,  Leonard Luther, Piotr Pieńkowski i Grzegorz Dudziński.

Artyści, którzy wystąpią na estradzie Światłowni:

Juliusz Yulo Rafeld – bydgoszczanin, poeta. Od 30 lat śpiewa ballady własne oraz ulubionych wykonawców -  od Dylana, Lennona, Cohena i Stinga, po Deep Purple i Pink Floyd.

Leonard Luther –  znany w Bydgoszczy i w kraju bard, aranżer, kompozytor. Z upodobaniem i pasją oddał się  poezji śpiewanej. Wykorzystał szansę współpracy z Aleksandrą Bacińską, Ludwikiem Lipnickim, Mariuszem Trzaską, Wiesławem Sikorskim, Sławomirem Lutrem, Piotrem Beneckim, czy Sławomirem Krysiem, którzy oddali mu swoje słowa w muzyczną wieczystą dzierżawę. Laureat wielu festiwali i przeglądów (Yapa, Danielka, Bazuna, Włóczęga, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Swojskie Klimaty). Do dziś ze szczególnym sentymentem  wspomina indywidualne, prywatne nagrody, przyznane mu przez  Stare Dobre Małżeństwo, na Yapie w 1989 roku i przez Agnieszkę Osiecką na Studenckim Festiwalu w Krakowie, czego finałem był udział w  programie Butiqe.

Piotr Pieńkowski -  bydgoszczanin z urodzenia i – jak sam o sobie mówi – także z zamiłowania, który pomiędzy graniem w gry komputerowe a maniakalnym oglądaniem filmów, z zawzięciem tworzy kolejne muzyczne opowieści o sobie dla innych i o innych dla siebie. Zdobywca m.in. prestiżowej nagrody im. Wojtka Bellona na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, choć sam uważa się za człowieka Bazuny, gdzie w roku 2011 powtórnie debiutował po latach nieobecności na scenie i gdzie z marszu zdobył aż cztery nagrody, w tym także publiczności.

Choć grywał również w zespołach rockowych, a nawet punkowych, to ostatecznie zachwycił się sztuką bardów i od tamtej pory sam usiłuje podążać ta niełatwą przecież drogą. Wśród jego mistrzów, obok Okudżawy, Wysockiego, Krylla czy Nohavicy, znalazł się oczywiście także Kaczmarski, którego gra z zamiłowaniem, choć zarazem z pokorą należną najlepszemu z najlepszych.

Na początku 2015 r. ukazała się płyta Piotra Pieńkowskiego i Wojtka Lachowskiego pt. „Ktoś”. Znalazły się tam piosenki, będące lirycznymi opowieściami o ludzkich losach. Nie brakuje jednak także utworów zabawnych czy wręcz kabaretowych.

Jak co roku będzie urodzinowy tort i serdeczna atmosfera.

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone