Zamknij

XIV Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w najbliższy weekend

10:53, 03.06.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Projekt Volodia

Czternasta edycja Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”  odbędzie się w dniach 8 - 9- czerwca. Koncert laureatów w niedzielę w  Sali Manru Opery Nova.

Pierwszy dzień Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” to przesłuchania wykonawców, którzy przyjadą z całej Polski. Odbywać się będą od godziny 16.00 w kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15. Zakończy je występ zeszłorocznej laureatki festiwalu, Doroty "Sowy" Kuzieli. Wrocławianka, mieszkająca obecnie w Gdańsku, posiadła trudną sztukę akompaniowania sobie na skrzypcach. Pisze własne piosenki, chociaż niekiedy wykonuje cudze, ale tylko te które zapadły jej głęboko w duszy.

W niedzielę, w Sali Manru Opery Nova rozpocznie się o godz. 16.00 koncert laureatów. Potem około godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu Projekt Volodia, znanej ekipy wykonującej utwory Włodzimierza Wysockiego w nowych aranżacjach. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz, muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Wokalista zaprosił do projektu muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Zespół  wystąpi w następującym składzie: Janusz Kasprowicz „Yanis” – wokal, gitara basowa, Bogdan Bińczak „Toronto” – akordeon, vinofon, instrumenty perkusyjne, Robert Gawron „Barakuda” – gitara flamenco, banjo, ukulele, Marcin Kotlarski „Kafi” – gitara elektryczna i Tomasz Burzyński „Burza” – perkusja

-------------

Program XIV Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije"

sobota, 8 czerwca, Otwarta Przestrzeń Światłownia (ul. Św. Trójcy 15) – wstęp wolny

godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej

ok. godz. 19.00 – recital laureatki XIII festiwalu Doroty "Sowy" Kuzieli

niedziela, 9 czerwca, Sala Manru, Opera Nova (ul. Focha 5) – zaproszenia do odbioru w Światłowni

godz. 16.00 – koncert laureatów XIV Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”

ok. godz. 17.00 – koncert zespołu Projekt Volodia

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone