Zamknij

Bitamina, Snowman i Reni Jusis w Rzece Muzyki Młodych

18:00, 04.06.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Bitamina

Bitamina, Snowman i Reni Jusis – to trzy tegoroczne koncerty nad Brdą w ramach „Rzeki Muzyki Młodych”. Pierwszy z nich odbędzie się 12 lipca. Wstęp wolny.

12 lipca w amfiteatrze nad Brdą wystąpi Bitamina. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu i jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”, który wywołał spore zamieszanie wśród dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Po nim powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejną produkcją jest  „Kawalerka”,  kontynuacja „Placu Zabaw”.

Kolejnym koncertem z cyklu będzie występ zespołu Snowman (wystąpi 26 lipca). Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy", entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po premierowym koncercie w Studio im. A. Osieckiej, zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Wydali m. in. płyty „The Best Is Yet To Come“ czy „Gwiazdozbiór".

Snowman

Snowman w ramach akcji T.Cover przygotował także doskonale znany przebój T.Love - „Jest super”. W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie.

Ostatnim koncertem, tym razem na Wyspie Młyńskiej, będzie występ Reni Jusis (30 sierpnia). Artystka wciąż potrafi zaskakiwać fanów muzycznymi eksperymentami. Zaczynała od muzyki tanecznej, potem zrobiła zwrot ku elektronice, by porzucić ją na rzecz akustycznych dźwięków. Po kilkuletniej przerwie wróciła na scenę i do elektronicznego brzmienia. Jesienią 2018 roku, dwadzieścia lat po debiutanckiej, szlagierowej płycie pt. "Zakręcona", ukazał się jej ósmy album pt. "Ćma".

Reni Jusis

Rzeka Muzyki Młodych 2019

•  2 lipca – Bitamina, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00

•  26 lipca – Snowman, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00

•  30 sierpnia – Reni Jusis, Wyspa Młyńska, godz. 21.00

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone