Zamknij

Ekipa bydgoskiego "Plastyka" druga w plenerze rzeźbiarskim w Myślęcinku

13:05, 07.06.2019 | i
Skomentuj
Praca uczniów bydgoskiego Plastyka. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W Myślęcinku zakończył się 27. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. Drużyna bydgoskiego "Plastyka" zajęła II miejsce!

Uczniowie szkół plastycznych z całej Polski od 26 maja w Myślęcinku wykuwali w drewnie najróżniejsze kompozycje przestrzenne o walorach artystycznych, które powinny spełniać funkcję siedziska o charakterze animalistycznym. To już po raz 27. do Myślęcinka zjechali młodzi plastycy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim.

W tym roku w plenerze udział wzięło ponad 30 uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy. Komisarzem pleneru był Lech Kasprzykowski z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.  Zrealizowane projekty oceniało profesjonalne jury. Na jego czele stanął prof. dr hab. Wiesław Koronowski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a w jego skład weszli: dr Rafał Kotwis (UA Poznań), dr Michał Kubiak (Związek Artystów Rzeźbiarzy) i mgr Karol Dąbrowski (LPKiW).

Dzisiaj został ogłoszony werdykt. Pierwsze miejsce zajęła ekipa ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie w składzie: Anna  Myszkowiak, Emilia Fajt, Cezary Stachura. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSP im. Leona Wyczółkowskiego w BydgoszczyJulia Kucharska, Emilia Wilczyńska, Tomasz Dzbanuszek. Trzecie miejsce przypadło uczniom ZSP w Katowicach – Igor Półkotycki, Marcin Rockstein, Matylda Naczyńska.  Wyróżniono ekipę ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie – Lena Szczepaniak, Katarzyna Jantoszak, Weronika Olesiak.

Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Hanna Medoń podkreśliła, że plenery rzeźbiarskie w Myślęcinku rozpoczęły się w 1975 roku i cieszą się dużą popularnością do dzisiaj. Wskazała na przyczynę tej popularności. - Wpływają na to wyjątkowe okoliczności przyrody, gdzie przeplata się słońce i cień, różne ukształtowanie terenu, a wasze realizacje przestrzenne zostaną tutaj w naturalnym otoczeniu i będą cieszyły mieszkańców Bydgoszczy przez wiele lat - wskazała dyr. Medoń.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz