Zamknij

Rzeka Muzyki z fascynującym brzmieniem skrzypiec w roli głównej

19:11, 14.07.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Dawid Lubowicz Quartet w Rzece Muzyki 2019. Fot. Jacek Nowacki

Dzisiaj na scenie amfiteatru przy Operze Nova w drugim tego lata koncercie z cyklu Rzeka Muzyki zatytułowanym "Inside" wystąpił Dawid Lubowicz Quartet.

Dawid Lubowicz Quartet zaproponował dzisiaj bydgoszczanom muzykę wirtuozerską, ale pełną improwizacji, o fascynującej melodyce i pulsującą emocją. Jazz, któremu ton nadały znakomite skrzypcowe dźwięki w wykonaniu jednego z najlepszych polskich skrzypków jazzowych, Dawida Lubowicza, zafascynował i był długo oklaskiwany przez melomanów, którzy tradycyjnie szczelnie wypełnili amfiteatr i bulwary nadrzeczne. Oklaskami nagradzane były utwory z płyty "Inside", nominowanej do Fryderyka 2019 w kategorii jazzowy album roku.

Dawid Lubowicz na scenę nad rzeką zaprosił wybitnych polskich muzyków, doskonale znanych entuzjastom jazzu w naszym mieście, bydgoszczan Krzysztofa Herdzina (fortepian), Łukasza Żytę (perkusja) i Roberta Kubiszyna (kontrabas, gitara basowa) z Krakowa. Taki gwiazdorski skład gwarantował muzyczne przeżycia najwyższej próby.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MelomanMeloman

2 0

Ładnie to opisywać koncert na którym się nie było? Gdzie dziennikarska etyka? W koncercie zamiast Roberta Kubiszyna wystąpił basista Wojciech Pulcyn. 10:40, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone