Zamknij

W niedzielę w Rzece Muzyki wystąpi Mitch & Mitch

07:56, 01.08.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Mitch&Mitch

W niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 19 na scenie amfiteatru przy Operze Nova w koncercie z cyklu Rzeka Muzyki zatytułowanym "W mitchowskim stylu" wystąpi Mitch & Mitch.

Mitch & Mitch - laureaci dwóch Fryderyków, to na polskiej scenie muzycznej jedno z  najciekawszych muzycznych zjawisk ostatniej dekady, a dla pokolenia 30+ zespół wręcz kultowy. Choć i dla starszych również znany za sprawą współpracy ze Zbigniewem Wodeckim. Energia, poczucie humoru, oryginalne kompozycje i wspaniałe instrumentarium sprawiają, że ich koncerty to prawdziwa muzyczna uczta. Ci artyści są przyjmowani entuzjastycznie zarówno w salach koncertowych, jak Filharmonia w Łodzi czy Szczecinie, jak i na dużych festiwalach, takich jak katowicki Off Festival, czy Opener w Gdyni.

Muzyka zespołu jest definiowana jako połączenie rocka alternatywnego z elementami bluesa i popu. Wydali 7 albumów nagrywanych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, a nawet jako orkiestra i chór. Dziś Mitch&Mitch to dziewięcioosobowa orkiestra, powiększona o sekcję dętą i wibrafon, a ich występy to prawdziwy wulkan energii i brzmienia.

Szerokie uznanie i popularność grupa zdobyła za sprawą współpracy ze Zbigniewem Wodeckim i przełomowego dla Mitchów albumu „1976: A Space Odyssey”, który zawiera piosenki stworzone przez Wodeckiego niemal czterdzieści lat wcześniej. Koncerty zagrane z ikoną polskiej muzyki rozrywkowej okrzyknięto rewelacją, zespół otrzymał statuetkę „Mateusza” w kategorii „Wydarzenie roku” przyznawaną przez Program III Polskiego Radia, a Akademia Fonograficzna nagrodziła projekt dwoma Fryderykami w kategoriach: „Album Roku Pop” oraz „Utwór Roku”. Ostatnie fonograficzne dokonanie to (siódma w dorobku Mitchów) płyta zatytułowana „Visitantes Nordestinos”. Materiał wydany w zeszłym roku jest owocem podróży do Brazylii i współpracy warszawskiego zespołu ze słynnym brazylijskim muzykiem, kompozytorem i producentem Alexandrem Kassinem. Album z miejsca zebrał entuzjastyczne recenzje.

Jednak prawdziwą frajdą jest oglądanie i słuchanie Mitch & Mitch na żywo – mało który zespół w podobny sposób łączy wirtuozerię gry z poczuciem humoru. W zespole Mitch&Mitch wszyscy są… Mitchami, lub pół-Mitchami. Obecny skład Mitchów to mieszanka wybuchowa. Większość muzyków to postacie związane ze sceną alternatywną i formacjami typu Pink Freud czy Baaba. Jednak na przykład Crackin' Mitch, czyli Miłosz Pękala,  jest adiunktem na Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, legitymujący się tytułem doktorskim. Równie dobrze może występować na koncertach Mitch&Mitch, jak i na Warszawskiej Jesieni.

Podczas koncertu  muzycy wykonają utwory ze swoich autorskich płyt. Nie zabraknie także wspomnień ze wspólnego projektu ze Zbigniewem Wodeckim.

REKLAMA
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone