Zamknij

W niedzielę w koncercie z cyklu Rzeka Muzyki "Od Haydna do Griega"

20:20, 09.08.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Meccore String Quartet

W niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 19 na scenie amfiteatru przy Operze Nova w koncercie z cyklu Rzeka Muzyki zatytułowanym "Od Haydna do Griega" wystąpi Meccore String Quartet.

Meccore String Quartet to polski kwartet smyczkowy, w skład którego wchodzą Wojciech Koprowski, Aleksandra Bryła, Michał Bryła i Tomasz Daroch. Uznawany za jeden z najlepszych kwartetów smyczkowych w Polsce, w 2011 roku otrzymał nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii muzyki poważnej za "innowacyjne podejście do muzyki i łamanie muzycznych stereotypów".  W 2013 r. wydali swój debiutancki album z kwartetami smyczkowymi Mozarta i Beethovena, ale szczególne uznanie przyniosła im płyta "Szymanowski & Debussy", dająca zespołowi dwie nominacje do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii album roku - muzyka kameralna oraz najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. Kolejny album - "Edvard Grieg: String Quartets" również został wyróżniony nominacją Fryderyki 2018.

W 2009 r. Meccore String Quartet wygrał Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Maksa Regera w Sondershausen (Niemcy); w 2010 r. otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Weiden w Niemczech. W 2011 r. wszedł do finału Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych „Premio Paolo Borciani” w Reggio Emilia (Włochy) i otrzymał w nim nagrodę specjalną. W kwietniu 2012 roku zdobył II miejsce oraz nagrody za najlepsze wykonanie kwartetów W. A. Mozarta, J. Haydna, jak również utworu obowiązkowego B. Deana podczas Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie. Od 2010 r. jest gospodarzem i organizatorem Poznańskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi.

Smyczkowcy Meccorre String Quartet śmiało łamią konwenanse i stereotypy, sprawiając, że elitarna muzyka, której się poświęcili, odnajduje drogę do współczesnego, w tym również do młodego słuchacza.

REKLAMA
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone