Zamknij

W finałowym koncercie Rzeki Muzyki wiersze Haliny Poświatowskiej zaśpiewa Janusz Radek

20:37, 21.08.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Janusz Radek

W niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 19 w ostatnim w tym roku koncercie z cyklu Rzeka Muzyki zatytułowanym "Kim ty jesteś dla mnie - Poświatowska/Radek" wystąpi Janusz Radek.

Janusz Radek to wokalista i aktor, charyzmatyczny artysta, obdarzony głosem o niekończącej się skali. Jest laureatem Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

Artysta ma w dorobku kilka solowych albumów, które otrzymały status Złotej Płyty, m.in. "Królowa Nocy", "Dziękuję za Miłość", "Dziwny jest ten świat - opowieść Niemenem". Płyta "Serwus Madonna" przyniosła Januszowi Radkowi nominację do Fryderyków w kategorii wokalista i płyta poetycka.

Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowoczesnych aranżacjach. Projekt powstał nie tylko po to, by zdjąć z poezji Poświatowskiej płaszcz dziewczęcej infantylności, ale również po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące natury człowieka, jego pragnień, marzeń i świadomości.  Radek pokazuje  nowe i eksperymentalne oblicze, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych.

Recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej. Poza  utworami z płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” będzie można posłuchać najbardziej znanych utworów duetu Poświatowska/Radek: "Sheila", "Czekam", "Wytrwale", czy "Dobro". Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne i elektroniczne, ale jednocześnie nastrojowe, brzmienia.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone