Zamknij

Święto Szlaku TeH2O rozpocznie się w piątek. Finał w sobotę

16:35, 04.09.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

Po raz piąty Miasto Bydgoszcz zaprasza na TehoFest, czyli Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Każda edycja święta jest szczególną okazją, by zwiedzić obiekty tworzące ten unikatowy projekt, także te trudniej dostępne na co dzień.

Tehofest 2019 będzie V edycją Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Tehofest stanowi niepowtarzalną szansę na skorzystanie z atrakcji, takich jak: zwiedzanie obiektów Szlaku (w tym tych niedostępnych na co dzień), warsztaty, spotkania, wernisaże.

Inauguracja Tehofest 2019 nastąpi już w piątek (6 września). W Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu wybitnej pary muzyków – GLASSDUO. Duet udowodni, że zestaw zwykłych kieliszków jest pełnowartościowym instrumentem muzycznym. Na gości czeka niecodzienny występ, podczas którego będą mieli okazję podziwiać największą na świecie szklaną harfę. Unikalne brzmienia, autorskie opracowanie utworów i zaangażowanie artystów stworzą niezapomnianą muzyczną podróż, szczególnie dla osób szukających nowych doznań w muzyce.

Sobotni program tegorocznego Święta Szlaku TeH2O zawiera liczne atrakcje dedykowane dla różnych grup wiekowych. Uczestnicy TehoFestu mogą zatem odwiedzić takie miejsca jak: Exploseum, Wyspa Młyńska (plener), Zbiory Archeologiczne, Europejskie Centrum Pieniądza, Centrum Edukacji Muzealnej, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Spichrze nad Brdą, Barka Lemara, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Warzelnia Piwa, Wieża Ciśnień, Dawna Gazownia Miejska, Apteka pod Łabędziem, Muzeum Fotografii, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Fabryka Obrabiarek do Drewna, Hala Pomp. Warto także uwzględnić ofertę wydarzeń towarzyszących, między innymi: w Domu Leona Wyczółkowskiego, Galerii Miejskiej BWA, Kinie Pomorzanin oraz w Klubie Mózg.

Wielki finał odbędzie się w sobotę 7 września w Kinie Pomorzanin przy ul. Gdańskiej 10 o godzinie 19.30. Na uczestników czeka mapping w wykonaniu PROJECT[OR] GROUP oraz koncert ZAMILSKIEJ (Natalii Zamilskiej). Pokaz mappingowy to okazja do bliższego poznania opowieści o Szlaku TeH2O. To wyjątkowe show oparte o autorskie animacje, wizualizacje i dźwięki, które staną się wirtualną wyprawą na Szlak TeH2O. Kolejnym mocnym punktem wieczoru będzie koncert ZAMILSKIEJ – kompozytorki i producentki muzycznej. Artystka jest znana z licznych muzycznych festiwali, jak Open'er, Nowa Muzyka czy Unsound, a kariera kompozytorki nabrała tempa po legendarnym już pokazie mody Diora, do którego skomponowała muzykę.

Należy pamiętać, że na część wydarzeń obowiązuje bilet wstępu, a liczba miejsc na niektóre wydarzenia jest ograniczona.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone