Zamknij
REKLAMA

Narodowy Balet Kijowski przejeżdża do Bydgoszczy. Zobaczymy "Jezioro łabędzie"

18:41, 02.10.2019 | i
REKLAMA

W niedzielę, 17 listopada, o godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187 Narodowy Balet Kijowski zaprezentuje "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. 40 tancerzy na scenie odtworzy słynną opowieść o miłości, która wszystko pokona.

Jeden z najpiękniejszych baletów - "Jezioro łabędzie" w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego wystawiony zostanie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami... Tak zaczyna się niejedna bajka i legenda o zaklętych osobach w zwierzęta. Temat baletu inspirowany jest różnymi legendami o dziewczynie zaklętej w ptaka, występujących w mitologii greckiej i folklorze baśniowym wielu krajów Europy i Wschodu.

Akcja rozgrywa się w nieokreślonej epoce, w jakimś zakątku Europy. Z okazji dnia pełnoletności księcia Zygfryda odbywa się festyn, młodzież wiejska bawi się i tańczy w obecności dworu. Księżna oznajmia synowi, że jutro będzie musiał wybrać narzeczoną spośród przedstawionych mu na balu panien. Zygfryda martwi decyzja matki. By oderwać go od smutnych myśli, przyjaciele proponują wyprawę na polowanie. W dali widać stadko przylatujących łabędzi. - Skalisty brzeg jeziora. Zjawia się stado łabędzi z królową na czele. Przyjaciel księcia Benno z towarzyszami celują z łuku do ptaków. Przybiega Zygfryd, przymierza się do strzału, gdy nagle staje przed nim królowa Odetta. Oczarowany jej pięknością książę nie pozwala strzelać do ptaków i odprawia myśliwych. Ze wszystkich stron otaczają go białe łabędzie, Odetta wyjaśnia księciu ich tajemnicę: zły czarownik Rotbard zamienił ją i jej towarzyszki w łabędzie, które tylko o północy nad brzegiem jeziora mogą przybierać ludzką postać. Zaklęcie to może jedynie złamać szczere uczucie człowieka, który nigdy jeszcze nie wyznał nikomu miłości...

Bilety na spektakl - arcydzieło choreograficzne wszystkich czasów w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego już w sprzedaży! Dostępne są na ebilet.pl, kupbilecik.pl

  • Narodowy Balet Kijowski - "Jezioro łabędzie"
  • 17 listopada 2019 o godz. 17:00
  • Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, Gdańska 187

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone