Zamknij

W weekend IX Festiwal Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy" i koncert Piotra Machalicy

22:23, 11.10.2019 | i
Skomentuj
Piotr Machalica. Fot. Kasia Chmura
REKLAMA

W sobotę, 12 października, rozpocznie się IX Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”. W niedzielę odbędzie się koncert laureatów.

Pierwszy dzień festiwalowy to część konkursowa i występ laureata z ubiegłego roku. Ta część wydarzeń festiwalowych dziać się będzie w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15. Wstęp na część konkursową jest wolny.

Drugi dzień festiwalowy to koncert laureatów oraz występ gwiazdy – Piotra Machalicy z zespołem. W tym przypadku zapraszamy do Sali Manru bydgoskiej Opery Nova. Zaproszenia można odebrać w Światłowni w czwartek w godz. 10- 16 i w piątek w godz. 14-22.

Tematem tegorocznego festiwalu będzie twórczość Wojciecha Młynarskiego i to jego piosenki będą śpiewać zarówno niewidomi i niedowidzący artyści festiwalowi, jak i gwiazda festiwalu.

Program:

Sobota, 12 października, Otwarta Przestrzeń Światłownia (Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)

  • godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej. Wystąpią:

Monika Młot, Agnieszka Seweryniak, Roland Świstek, Armand Perykietko, Milena Wiśniewska, Przemysław Cackowski, Rok Mulec, Zuzanna Mulec, Bianka Berezowska, Weronika Stepczyńska, Rafał Bladowski, Patrycja Malinowska, Katarzyna Wachnik 

  • ok. godz. 19.00 – recital laureata VIII edycji festiwalu Mileny Wiśniewskiej z Gdańska
  • ok. godz. 20.00 wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów

Niedziela 13. października, Sala Manru, Opera Nova (Bydgoszcz, ul. Focha 5)

  • godz. 16.00 – Koncert Laureatów
  • ok. godz. 17.00 – Koncert Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”

„Mój ulubiony Młynarski” to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”.

Zespół w składzie:

  • Michał Walczak – gitara, tamburyn, aranżacje
  • Krzysztof Niedźwiecki – gitara, walizka vel stopa
  • Paweł Surman – trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne 
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nemo (2)Nemo (2)

0 0

Piękna inicjatywa, piękna impreza, tylko dla laureatów zabrakło nawet skromnych upominków. Przyjechali z całej Polski, ciężko pracują na swój sukces, a dostali - NAJLEPSI - papierowy dyplomik. Na sali posłowie i Latos, i Nitkiewicz z wielkimi uposażeniami, a dla Laureatów ani płyty, ani bomboniery. Pchają się na scenę po oklaski dla siebie. WSTYD, WSTYD, WSTYD!!! 15:47, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz